Reklama [góra]


Gdzie i kiedy konieczne będzie noszenie maski ochronnej?


Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w którym zawarte są szczegółowe informacje dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa w związku z epidemią koronawirusa. Sprawdziliśmy kiedy będziemy musieli to robić?

Od czwartku 16 kwietnia każda osoba w przestrzeni publicznej będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Najlepiej wykorzystać do tego maseczkę, twarz można również zakryć częścią ubrania lub np. szalikiem albo chustą. 

Maski obowiązkowo będziemy musieli mieć na sobie między innymi w obiektach handlowych, sklepach, targowiskach, kościołach i innych miejscach kultu religijnego oraz w transporcie publicznym i w pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, a także w czasie przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach.

Również w parkach, na bulwarach, promenadach, ogrodach czy terenach leśnych trzeba będzie mieć zakrytą część twarzy. 

W razie legitymowania osoby w celu ustalenia jej tożsamości przez organy uprawnione albo konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby przez inne osoby w związku ze świadczeniem usług lub wykonywaniem czynności zawodowych można żądać odkrycia ust i nosa.

7 komentarzy:

 1. podczas legimizacji osoby virusy tak wredne jak covid-18 nie atakują jak rozumiem ponieważ nie obowiązuje zasłanianie maską twarzy dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież ten cały śmieszny Kaczyński to taki "biedny moher" z Warszawy!
   Dla mnie jest aktorem kina klasy D!
   A kłamstwo ma tak opanowane, że przekupieni plusami PRAWDZIWI POLACY łykają to jak pelikany ryby!
   Pod przykrywką chińskiej corony "modelują prawo" pod siebie i sobie podobnym!
   Dalej klaszczcie Kaczyńskiemu i Rydzykowi?!
   Brawo WY!

   Usuń
 2. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK TA WYMYŚLONA EPIDEMIA... JEST ZA TO ODPALANE 5G NA NASZEJ ZIEMI... Polaku wstań z kolan!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedzą to nieliczni... Może inaczej - coraz wiecej ludzi to wie aczkolwiek nie wierzą że ich wspaniały rząd mógłby przyczynić się do takiego kłamstwa i za niedługo obudzą się z ręką w nocniku, bez oszczędności na koncie ponieważ jest propozycja żeby Polakom zabrać ich wszystkie oszczędności z kont bankowych w ramach walki z wymyślonym covidem, bez pracy i w zrujnowanym kraju. Nie chcę krakać ale jeszcze trochę to trzeba będzie wynosić się z tego kraju.

   Usuń
  2. Jeżeli to jest wina odpalenia 5G w naszym kraju to musimy mieć na prawdę dobry zasięg bo sięga aż za morza i oceany

   Usuń
 3. po co mi maska w lesie jak nie mogę do niego wejść ?

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo...nawet tu foliarze atakują xD

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.