Reklama [góra]


Kolejny samorząd odmówił przekazania danych Poczcie Polskiej


Kolejny burmistrz odmówił przekazania danych Poczcie Polskiej, która domaga się od samorządów spisu wyborców w związku z planowanymi wyborami korespondencyjnymi. 


W ostatnim czasie przekazania danych odmówiły między innymi władze Gminy Dębno. Przed weekendem informuję w tej sprawie podał kolejny Burmistrz tym razem Trzcińska Zdroj.

23 kwietnia 2020 r. w nocy o godz. 2.27 w niepodpisanym przez nikogo z imienia i nazwiska i w żaden sposób niezabezpieczonym e-mailu, Poczta Polska zwróciła się do Gminy Trzcińsko-Zdrój z wnioskiem o udostępnienie danych osobowych ze spisu wyborców.

Ma to związek z zapowiedzianym na 10 maja głosowaniem korespondencyjnym w wyborach na Prezydenta Polski. Burmistrz Bartłomiej Wróbel po konsultacji z prawnikami, swoimi urzędnikami oraz po weryfikacji obecnie obowiązujących przepisów prawnych odmówił Poczcie Polskiej przekazania wrażliwych danych mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój. 

W odpowiedzi do operatora pocztowego podkreślono, iż na dzień dzisiejszy nie obowiązują żadne przepisy mówiące o przeprowadzeniu powszechnych wyborów korespondencyjnych 10 maja(ustawa jest wciąż procedowana w Senacie). Gmina Trzcińsko-Zdrój jest zobowiązana działać zgodne z prawem i w granicach prawa, a w tym między innymi do ochrony danych osobowych zawartych w spisie przed ich udostępnieniem osobom nieuprawnionym. Podobne stanowisko zajęły okoliczne gminy. Poczta Polska zapowiedziała ponowienie swojego wniosku, tym razem w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

12 komentarzy:

 1. A w Chojnie? Pewnie dała idiotka! I co z tymi zagranicą? Jak mają głosować?!
  To jest wałek Kaczyńskiego i jego ruskiej bandy złodziei! A w kurwizji od rana jadą po marszałku senatu! Tak więc do 6.maja na pewno nic się nie dowiemy oprócz tego co wiadomo od 5.lat! piso ruski rynsztok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chojeński Orlen sponsorował kampanię p. Raweckiej?

   Usuń
  2. Jasne... Kto jeszcze? Może KGHM, LOT i PKO?
   Proszę się stuknąć w głowę, bo większych bzdur nie da się czytać.

   Usuń
  3. Człowieku, przestań pluć żółcią! Chroniczny antykaczyzm zupełnie odebrał ci jasność umysłu.

   Jakim prawem władze mojej gminy odbierają mi PRZYWILEJ do oddania głosu w wyborach?
   Kto ich do tego upoważnił, aby ograniczać moje prawo zagwarantowane w konstytucji?
   Nie życzę sobie takiej formy opresji i lokalnego autorytaryzmu!!!
   Mieszkańcy gminy, którzy się nie godzą na takie kuriozalne fanaberie i manifestacje polityczne swoich władz samorządowych, powinni stanowczo protestować.
   Nie po to wybiera się burmistrza, który, jak ma widzimisię (i własny interes polityczny), działa jak lokalny watażka.
   To, że kandydatce Kidawie-Blońskiej nie wiedzie się, tak jak niektórzy by chcieli, nie oznacza, że można jawnie ograniczać konstytucyjne prawa i przywileje obywatelskie!!!

   P.S. Co do marszałka Senatu, to hańbą jest, że na tym urzędzie zasiada łapówkarz, który w szemrany sposób dorabiał się na krzywdzie zdesperowanych rodzin chorych pacjentów. Wstyd i hańba dla wszystkich, którzy wsadzili go na ten stołek! A sam marszałek nie ma za grosz honoru. Ale czego można się spodziewać po takim cyniku...?

   Usuń
  4. Za 2 mld złotych też bym takie bzdury pis ał...
   Ruskie piso głąby czy wy myślicie, że w Polsce to tylko wy i KO czy też PO jesteście?
   Ubiliście Leppera to teraz nie mam wam kto spuścić w PIERDOL!!! WY WSZYSCY jesteście siebie warci SKORUMPOWANE POST RUSKO RYDZYKOWO KATOLSKIE CIOTY!!!!!!!!

   SAMOOBRONA

   Usuń
 2. Czy Szanowna Redakcja moze wystosować zapytanie do Burmistrz Raweckiej, czy Poczta Polska zwróciła sie do niej o wydanie danych wyborców gminy Chojna? Jeśli tak, to czy te dane zostały przekazane czy nie? No chyba, ze redakcja boi sie takich pytań?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kryzysowych sytuacjach okazuje się kto jest za kim... Nieformalne układy zaczynają wychodzić na jaw! Oczywiście naszym kosztem!

   Usuń
 3. Wielkie brawa dla naszego burmistrza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KASA KASA WŁADZA JAK U KACZEJ_DUPY! WAS WSZYSTKICH RUSKICH PISO PRZEKUPIEŃCÓW WYWIEZIEMY NA TACZKACH! NA ŚLĄSKU JUŻ SIĘ ZACZĘŁO! TYLKO POTRAFIĄ BRAĆ A ODPOWIEDZIALNOŚCI CZY POMOCY ŻADNEJ! CHINĄ CZY RUSKIM KASA TEŻ SIĘ SKOŃCZY NA TE KŁAMSTWA!
   NIE DLA KORUPCJI I SZEMRANYCH UKŁADÓW!

   TV

   Usuń
 4. Droga redakcjo, Proszę zapytać wszystkich burmistrzów z naszego terenu czy udostępnili/udostępnią nasze dane osobowe poczcie. Niestety jestem za granicą, a na wysłane pytanie mailem nie dostałem odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo Panie Bartłomieju............

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo Panie Bartku. Najlepszy burmistrz!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.