Reklama [góra]


Ministerstwo przekazało dane wyborców dla Poczty Polskiej


Wygląda na to, że na nic nie zdały się odmowy większości samorządowców w sprawie udostępnienia spisów wyborców. Jak podał portal onet.pl Poczta Polska otrzymała dane z rejestru pesel od Ministerstwa Cyfryzacji.


- Poczta Polska otrzymała dane z rejestru PESEL, które przekazał jej Departament Zarządzania Systemami Ministerstwa Cyfryzacji za zgodą szefa resortu Marka Zagórskiego. Ministerstwo powołało się przy tym na art. 99 tzw. ustawy Covid, która weszła w życie 18 kwietnia 2020 r. - informuje onet.pl. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości za wszelką cenę dąży do zorganizowania wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Oznacza to, że tzw. pakiety wyborcze, które będą zawierały karty do głosowania zostaną dostarczone obywatelom przez listonoszy. 

Poczta chciała pozyskać dane od samorządów

W ostatnich dniach do samorządów trafiły wnioski o udostępnienie danych. Sam sposób takiej prośby był dziwny. Poczta napisała do urzędów zwykłą wiadomość e-mail, która nie była nawet podpisana żadnym imieniem i nazwiskiem. Odpowiedź na te wiadomości wystosowali między innymi burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki i burmistrz Trzcińska Zdroju Bartłomiej Wróbel

11 komentarzy:

 1. Nie ma to jak się powoływać na "rzetelne" źródło informacji, jakim jest niemiecki ONET. Ten to zawsze pisze w interesie polskiej racji stanu...
  A dodatkowo szanowna redakcja dopisuje, że "Rząd Prawa i Sprawiedliwości za wszelką cenę dąży do zorganizowania wyborów prezydenckich". Acha, czyli w tym momencie KONSTYTUCJA ma przestać obowiązywać, urząd prezydenta ma pozostać nieobsadzony, bo takie jest widzimisię opozycji totalnej? Bo z rzekomej troski o zdrowie obywateli można im odebrać konstytucyjnie zapisane prawo i przywilej udziału w wyborach?
  To skandal, że lokalni samorzadowcy, kierując się wyłącznie własnym politycznym interesem i osobistymi preferencjami partyjnymi, ograniczają prawa obywatelskie. Kto ich do tego upoważnił, aby zachowywali się jak lokalni autokraci? Ich decyzja z demokracją nie ma nic wspólnego. Skoro sami nie chcą głosować, to ich wybór. Ale ręce precz od mojego prawa wyborczego!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierdu pierdu! Ja mam was piso towarzysze głęboko w d*pie! Możesz za mnie zagłosować na Adriana proszę bardzo! A jak nie to sobie d*upę podetrę tą waszą piso kartą i wyślę Kaczyńskiemu do jego nowej skrzynki na Żoliborzu!
   Tonący brzytwy się chwyta! :DDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Usuń
  2. Piszesz o "ograniczaniu Twojego prawa wyborczego", a jak to się ma do wyborów korespondencyjnych i karania wyborców za nieodesłanie pakietu? Czy to jest dla Ciebie lepsze rozwiązanie, zmuszanie wyborców do głosowania, i to w czasach pandemii, gdzie te pakiety mają być dostarczane osobiście, za podpisem? A może to też wymysł "niemieckich mediów"? A gdybyś nie zauważył, to Konstytucja już dawno przestała obowiązywać - Pis co i rusz nagina ją do własnego widzimisię, co świetnie pokazuje ta sytuacja. W szkołach czy szpitalach nie można się niczego dowiedzieć, bo obowiązuje RODO, a tutaj - "pstryk" i mają wszystkie dane, nieważne czy ktoś sobie tego życzy czy nie. Jeśli według Ciebie tak wygląda demokracja, to z całym szacunkiem, ale chyba przysypiałeś na lekcjach historii...

   Usuń
  3. "Rząd Prawa i Sprawiedliwości" còż za rzetelność dziennikarska! Myślałem że to Rząd Polski wybrany w demokratycznych wyborach. Można oczywiście się z nim nie zgadzać, zarzucać rozdawnictwo czy chytrość że nie daje na niezaradnych życiowo wiecznych bezrobotnych ale jednak należy się jemu szacunek choćby z uwagi na tą większość wyborcòw ktòra go wybrała.

   Usuń
  4. To jest dobre stwierdzenie! To właśnie jest wasz rząd a nie mój!
   Za piso kasę prawie każdego można kupić! Szczekajcie piso pieski szczekajcie bo tylko tyle wam pozostało!

   Usuń
 2. Ci którzy tak bardzo powołują się na konstytucje nie mogą zaakceptować że PIS wygrał wybory i rządzi bo tak chciała większość Polaków.
  Mówienie rząd PIS-u jest nie na miejscu,tak trudno zrozumieć że PIS rządzi bo tak chciał naród?????
  Nie podoba się ??? To ...są wybory idźcie zagłosujcie na PO,Lewicę,Kukiza itd
  Mi też nie wszystko się podoba co robi PIS ale w szanuje demokratycznie wybrana władzę chociażby z szacunku dla tych 8 mln wyborców PIS

  OdpowiedzUsuń
 3. W dobie epidemii do jednego sklepu biegacie 4razy dziennie po pierdoły. Po lasach się chowacie. Łamiecie kwarantanne i narażacie innych.To w wyborach też można wziąć udział. Tyle w temacie....

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytając komentarze widać,że piszą tu prawie sami PIS-owcy. Brawo ciemny narodzie

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak żona napisze na mnie pinćset pluz to też zagłosuje, bo jak narazie to piniędzy nie ma, a z grzybów i rybów niewyżyjem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najlepszych chwilówek dostępnych w https://ibrok.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe pomysły na prezent świąteczny. Zapraszamy - https://cupandyou.pl/prezenty/na-boze-narodzenie.html

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.