Reklama [góra]


Nie ma zakażeń w policji. Jest oficjalne stanowisko komendy w Gryfinie


Po kilku dniach doczekaliśmy się oficjalnego stanowiska Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie — żaden funkcjonariusz nie jest zakażony koronawirusem. To bardzo ważna informacja.
W niedzielę w artykule Komisariat policji powinien zostać objęty kwarantanną? Bliski członek rodziny policjanta zakażony koronawiursem opisaliśmy obawy funkcjonariuszy pracujących w Chojnie. Kilka dni wcześniej pytania w tej sprawie zadaliśmy oficerowi prasowego gryfińskiej komendy.

- (...) informuje, że na terenie powiatu gryfińskiego żaden z policjantów nie jest zakażony covid-19 - taką informację otrzymaliśmy od starszego sierżanta Jakuba Kuźmowicza rzecznika prasowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. 

Może to oznaczać, że funkcjonariusz, który przebywał na kwarantannie jest zdrowy. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od sanepidu kwarantanną objęte są osoby, które potencjalnie były narażone na kontakt z wirusem wywołującym covid-19 i dotyczy ona osób zdrowych. 

Funkcjonariusze, medycy, strażacy i członkowie innych służb mogą zostać zwolnieni z kwarantanny — Taką decyzję można podjąć m.in. w przypadku osób o szczególnym znaczeniu społecznym w trakcie epidemii np. zawody medyczne czy służby mundurowe, w celu szybszego powrotu do aktywności zawodowej. Warunkiem jest jednak uzyskanie dwukrotnego wyniku ujemnego badań w kierunku zakażenia wirusem SARS-Co - informuje nas Katarzyna Gręda z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie. 

6 komentarzy:

 1. I gdzie są teraz komentarze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To proszę komentarz: szkoda że nie było informacji ze strony instytucji o potencjalnym zagrożeniu od początku. A jak już zrobiło się bezpiecznie to szybciutkie dementi. I to publiczne. To o tej odwadze co niektórych była mowa w komentarzach do poprzedniego artykułu na ten temat.

   Usuń
 2. Pozdrowienia dla wszystkich funkcjonariuszy policji i służb medycznych oraz pozostałych formacji którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo narażając często własne życie i zdrowie. Życzymy im zdrowia i wytrwałości w tych ciężkich czasach oraz spokojnych świąt

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech ludziska... Ktoś wyżej postawiony z policji wygłosił komentarz i już wierzycie. Myślę że nawet jeśli ktoś byłby zarażony to nie byłoby o tym mowy żeby nie siać paniki bo przecież policjanci w tych czasach mają za dużo obowiązków a rąk do pracy za mało, tak więc pomyślcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękujemy wszystkim służbom, policjantom, lekarzom oraz ich rodzinom za ich poświęcenie i wielką odwagę, jesteście wyjątkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tomek jest zdrowy

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.