Reklama [góra]


Obostrzenia w Niemczech. Zakaz imprez masowych będzie obowiązywał do końca sierpnia.


Niemcy podobnie jak większość krajów w Europie wprowadziła wiele restrykcji w związku z pandemią koronawiursa. Sprawdziliśmy jak wyglądają obostrzenia u naszych zachodnich sąsiadów? 

Do 3 maja zostały przedłużone już wprowadzone restrykcje. Zgodził się na to rząd federalny i władze landów - podał portal onet.pl. Ograniczenia w Niemczech obowiązują od 22 marca i obejmują między innymi ograniczenia w wychodzeniu z domów, zakaz podróży oraz zamknięcie placówek edukacyjnych i sklepów. 

Od 20 kwietnia wznowić działalność będą mogły sklepy o powierzchni do 800 metrów kwadratowych. Od 4 maja mają zostać wznowione zajęcia szkolne. Kanclerz Angela Merkel poinformowała, że do 31 sierpnia obowiązywał będzie zakaz organizowania wydarzeń publicznych na dużą skalę.

Według stanu na 15 kwietnia w Niemczech stwierdzono 133 209 przypadki zachorowań na koronowirusa, 62 197 osób wyzdrowiało a 3 551 zmarło.

9 komentarzy:

 1. Z tego co wiem to miejsce tam gdzie odbywały się w Niemczech największe targi, zostało przeznaczone na szpital połowy, już w sumie szykują. Nie jest tak pięknie jak mówią dużo ukrywają.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Berlinie ludzie poruszają się normalnie,kto chce ten nosi ,kto nie chce nie nosi,ludzie siedzą na trawie w parkach,policja prosi tylko o odstęp i dziękuje,nie podskakuje jak w Polsce a miało to w Warszawie wczoraj i dzisiaj.Nie poróżnia się ludzi między sobą.Lokale otwarte (ale na wynos jedzenie),ibisy. U nas wszystko zabronione.Jaka to demokracja?????? Tragedia i jeszcze raz tragedia.Nie wiem czy nasz kraj podźwiga się z tej katastrofy gospodarczej.Rząd obiecał pomoc dla przedsiębiorców,tylko że nikt nic nie dostał. Żenada jest w naszym kraju,dziadek mój który był dowódcą w czasie II wojny , przewraca się w grobie bo nie dlatego oddał życie ,żeby nasz kraj doprowadzić do bankructwa i doprowadzić na skraj przepaści.Ja jak żyje 62 lata ,jeszcze czegoś tak głupiego co zrobił nasz Rząd nie widziałam,ludzie umierali,umierają i będą umierać. Co roku więcej ludzi umiera na raka,ginie wypadkach drogowych jak i umiera z głodu i było cicho teraz wymyślili nazwę jakiegoś wirusa i ogłoszono Pandemie,śmiechu warto,jutro będzie inny wirus i co zrobicie wtedy?????????.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram

   Usuń
  2. Jak się nie podoba w Polsce, zawsze można wyjechać nie widzę problemu. Zaostrzenia jakie wprowadził nasz rząd, mi odpowiadają i rozumiem ich zasadność i nie mam z nimi problemu w odróżnieniu od Pani. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Popieram.

   Usuń
  4. Dziwisz się gryfinianko? Polacy muszą jeszcze dość długo uczyć się demokracji...
   Hitler i Stalin zrobili swoje!
   Jeszcze kilka pokoleń będziemy to odczuwać a te mądrale z wiejskiej w cale tego nie ułatwiają!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Kto co ukrywa?! PISowce to ukrywają i kłamią nie mówiąc ile osób chorych ile umarło i testów nie robią. Jak w Niemczech pół miliona testów zrobionych to i wyniki są inne a nasze ministerstwo wysyła do lekarzy wiadomości o zakazie ujawniania wiadomosci!! Kłamcy i manilulanci rujnują kraj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak mają Niemcy niby lepjej, to dlaczego ludzie umierają jak kawki? Po co strzępicie języki? Przecież u nich jest mnóstwo ludzi chorych, i to właśnie przez takie siedzenie w parkach itd.. myślę że u nas dobrze się stało że nas pozamykali na trochę bo inaczej byśmy padali jak muchy...

  OdpowiedzUsuń
 5. to nie jest tak do konca,bo jednak w całej Europie wprowadzono ograniczenia,ciekawe jakie bylyby komentarze gdyby to u nas dziennie ginęło ok 1000 osób

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.