Reklama [góra]


Premier Brandenburgii zwrócił się do polskich władz o zniesienie ograniczeń dla pracowników transgranicznych [video]


Niewykluczone, że na początku tygodnia polski rząd zajmie się problemem pracowników transgranicznych. Wielu z nich musiało wybierać pomiędzy domem i rodziną a pracą ponieważ przekroczenie granicy oznacza 14-dniową kwarantannę. List w sprawie zamkniętych granic napisał premier Brandenburgii. 

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke zwrócił się do polskich władz o zniesienie ograniczeń dla pracowników transgranicznych.

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej zostaje przedłużona do 3 maja br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Zostają również utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

Co do zasady wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny zobowiązany jest podać adres, pod którym będzie ją odbywał. Może to być miejsce zbiorowej kwarantanny, jeśli np. podróżny nie ma możliwości odbywania jej w miejscu zamieszkania. Informacje te są wprowadzane bezpośrednio do bazy danych i automatycznie przekazywane właściwym służbom, które będą weryfikować, czy obowiązek kwarantanny jest realizowany.

W piątek na przejściach granicznych odbyły się protesty. Na naszym portalu relacjonowaliśmy wydarzenia z Krajnika Dolnego i Osinowa Dolnego. 
Czytaj również: 
Tak wyglądał protest po drugiej stronie mostu
Protest na przejściu granicznym w Osinowie Dolnym

23 komentarze:

 1. Ja tu czegoś nie rozuniem pokazują w mediach,że po powroce za granicy kwarantanna ale w realu zaczyna się dziać inczej widząc kilku ludów powrocilo i z niemiec i z innych państw a poruszają się jak nigdy nic nawet och policja noe kontroluje. To mam wrażenie że zaczynamy wracać do normalności bo jak to inaczej wytłumaczyć? A gdy jedni maja kwarantanne a nie którzy nie ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że tylko popierający opozycję mają kwarantanne...

   Usuń
  2. A czy Kaczyński pomyślał o ludziach co musieli zostać w pracy np. DE co do wyborów? Jak my mamy zagłosować wyborach?
   Ale poco? Dlatego DEMOKRACJI już od ponad pięciu lat w PL nie ma!
   Pluso patologio i wschodnia rasistowska biedoto szykujcie się na mirabelki! My sobie za granicą poradzimy a WY? Będziecie dupę lizać jak kurz opadnie ale kasa i tak nie popłynie!


   NIE DLA WYBORÓW NA CHAMA!

   Usuń
  3. Kwarantanna to mega ściema i udawanie. Tylko naiwni przestrzegają.

   Usuń
  4. COVID-19 O ILE JEST TO W ŚMIERDZĄCYCH PADLINĄ I TRUPEM NIEDOINWESTOWANYCH SZPITALACH I DPS-ACH!
   POLSKA JEST BANKRUTEM DLATEGO TAK SIĘ DZIEJE!!! A PISO ORKIESTRA POPRZEZ PROPAGANDOWĄ KURWIZJE DALEJ GRA I ZWALA WINĘ NA WSZYSTKICH TYLKO NIE NA SIEBIE! TAK SIĘ DZIEJE TEŻ M.IN. W CHINACH... A U NAS OD PONAD 5.LAT!!! Z DNIA NA DZIEŃ TOWARZYSZE SIĘ OBNAŻACIE!!! ATOMOWA KATASTROFA GOSPODARCZA PRZED NAMI!!!

   TV

   Usuń
 2. nie życzę sobie żeby brudasy roznosiły zarazę niech siedzą w domach!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba każdy jest dorosły i rozsądny,jeżeli wróci z zagranicy ma 14 dni kwarantany,więc musi ją odbyć.Czy musi dorosłego zdrowego na umyśle obywatela sprawdzać policja czy przestrzega kwarantanę-nikt nie jest dzieckiem a premier Brannderburgi nie powinien wtrącać się w polski zakazy- niech sam idzie u siebie pracować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mnie ta zaborczość Niemiecka zirytowała. Mają więcej zakażeńców a zachowują się nadal jak panowie na swoich włościach...

   Usuń
  2. Niech Polska wykona taka sama liczbe testow jak Niemcy i dopiero wtedy porównuje czy u nas jest mniej zakazonych czy też nie. Aktualnie niemcy maja zrobionych 10 razy wiecej testów co skutkóje wiekszą liczba zdiagnozowanych przypadkow.

   Usuń
  3. Jakże trzeba być naiwnym, żeby wierzyć w ludzki rozsądek. Premierowi Brandenburgii zrobiło się cieplutko pod stołkiem, bo zapukali do niego brandenburscy bauerzy i zaczęli narzekać, że zabrakło robotników z Polski. On dba o własny polityczny interes i gospodarkę w pierwszej kolejności i do tego są mu potrzebni Polacy.

   Usuń
 4. Bo to co pokazują w mediach a co dzieje się w realu to są dwie różne sprawy. Media nami manipulują i straszą wysokimi karami. Szumowski ciągle odracza największy szczyt zachorowań tym razem na jesień co jest śmieszne bo wiadomo że jesienią ludzie kichają, kaszla itd. Tak jest co roku. Ludzie opamiętajcie się bo was wszystkich okłamują! Trzeba być naprawdę ślepym niedorozwojem żeby w to wierzyć a ludzie chcą normalnie żyć a nie być zamykani w domach na dwa tygodnie tylko za to że wrócili z pracy. I nie piszcie tu zaraz komentarzy typu - "popatrz sobie na Włochy na Francję co tam się dzieje ile osób umiera" bo to jest wszystko tak zmanipulowane żeby wystraszyć społeczność acwy się dajecie nabierać. Wystarczy że skłamali w tv o kolosalnej ilości trumien ustawionej w rzędzie że to niby ofiary koronawirusa a tak naprawdę to były zdjęcia z 2013 roku, wystarczy że na łóżku szpitalnym leżał manekin którego lekarz dzielnie intubowal żeby powrócił do zdrowia,wystarczy obejrzeć coś więcej niż telewizję żebyście się przekonali że to wszystko ściema. Już widzę jak zaraz oberwe w komentarzach że jestem nieodpowiedzialna, że narażam swoich bliskich i innych na zarażenie nic sobie nie robiąc z obostrzeń ale mam to gdzieś. Pozdrawiam świadomych ludzi którzy tak jak ja nie dadzą sobą manipulować tv.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jak rozumiem uważasz, że koronawirusa nie ma, a kaczor zmanipulował cały świat i to nie prawda, że ludzie umierają, tylko są chwilowo na wakacjach?

   Usuń
  2. Jeśli rzeczywiscie ten wirus jest to nie jest on groźniejszy od zwykłej grypy tym bardziej że na sezonową grypę od początku tego roku zmarło o wiele więcej ludzi niż na koronawirusa(popatrz sobie w statystyki) a ludzie umierali, umierają i będą umierać,umierają ci co mają tylko i wyłącznie choroby współistniejące. Jeszcze nikt nie zmarł tylko na samego koronawirusa a to chyba daje do myślenia.

   Usuń
 5. Ty nie masz oleju w glowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oho zaczęło się plucie bo ktoś ma własne zdanie. Zdrówka życzę, tobie sie bardziej przyda niż mi skoro w to wszystko wierzysz.

   Usuń
 6. Czy Ty wiesz.że koronowirus nie wybiera czy ktoś w niego wierzy czy nie,jemu wszystko jedno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ty wiesz że koronawirus jest dla tych którzy w niego wierzą. Kaszlesz, kichasz masz gorączkę to myślisz sobie - mam koronawirusa. Ja to wszystko mam i myślę sobie - mam po prostu przeziębienie czy zwykłą grypę którą leczę w domu. Na tym polega różnica. Właśnie wróciłam z nad jeziora morynskiego i więcej spacerujących ludzi nie miało maseczek, zdarzały się jednostki które uległy presji i założyły nie wiem po co ale to ich sprawa, także okazuje się że wcale nie jest mało ludzi którzy w to nie wierzą.

   Usuń
 7. Otworzyc granice a pisoj ebow zagazowac.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Szanowna redakcja moze wystosować zapytanie do Burmistrz Raweckiej, czy Poczta Polska zwróciła sie do niej o wydanie danych wyborców gminy Chojna? Jeśli tak, to czy te dane zostały przekazane czy nie? No chyba, ze redakcja boi sie takich pytań?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zobaczcie sobie na stronie rządowej mapke z podaną liczbą osób zarażonych w danym województwie.
  Ja na jej podstawie dochodze do wniosku że całe mazowieckie powinno zostać zamnkięte. Najlepiej murem jak miedzy USA - Meksyk. Logika sie kłania
  Po co odcinac obszar o niskim stopniu zarazen a tam gdzie jest duzo to juz ok, niech sie wszyscy mieszają. Pisland.

  OdpowiedzUsuń
 10. Prenier Brandenburgii to niech uważa na obcokrajowców bo go prze..... a ich tolerancyjna polcja nic nie powie, a od Polski to z daleka.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.