Reklama [góra]


Premier ogłosił szczegóły II etapu luzowania obostrzeń. Otwarte będą żłobki i przedszkola [video]


Na konferencji prasowej w środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli drugi etap odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem.


Pierwszy etap znoszenia ograniczeń wszedł w życie w poniedziałek 20 kwietnia. Kolejny etap zacznie obowiązywać w poniedziałek 4 maja. Przedstawimy szczegóły.

Od 4 maja otwarte zostaną hotele i noclegownie, galerie handlowe (jeden klient na 15 m2) oraz
częściowo zostają znoszone również restrykcje dotyczące instytucji kulturalnych (biblioteki, muzea, galerie sztuki), będą możliwe zabiegi rehabilitacyjne (z wyłączeniem salonów masażu).

Od 6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola; decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.


fot. Kancelaria Premiera

12 komentarzy:

 1. A CO Z PRACOWNIKAMI TRANSGRANICZNYMI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostaje nam szczaw i mirabelki! Spalić na sztosie tę kukiełkę Kaczyńskiego!

   Usuń
  2. Winni zwrócić się o pomoc do niemieckiego pracodawcy, który jak się zdaje o nich nagle zapomniał. Może niech wam zapłaci zaliczkę w okresie nie możności świadczenia pracy, którą odpracujecie jak się sytuacja unormuje. Dziwne, że wszyscy wrócili do kraju narzekać, a premier Brandenburgii żąda otwarcia granic. Coś się chłopu pomieszało we łbie.

   Usuń
  3. To niech na granicy robią testy na obecność wirusa! Jak tak bardzo się boją!
   Ciekawe czy tak w Polsce wam dają zaliczki pracodawcy? Skoro od rządu PiS nic jak na razie nie dostali nie licząc lepszego sortu!
   Piso trolle w takie teksty to tylko piso pluso patologia wam wierzy!
   Polska to bankrut przez rozdawnictwo i kolesiostwo!

   Usuń
 2. Chcą robić testy na koronowirusa,testów tych brakuje dla służby zdrowia,czeka się na nie długo.Ale test to nie szczepionka ,można nim zarazić się nawet po jednym dniu.Tylko jestem ciekawy kto będzie robił te testy może premier Brandenburgii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem wam potomkowie folwarcznego chłopstwa jaka jest sytuacja bo jesteście intelektualnymi niedołęgami oderwanymi od rzeczywistości za co teraz przyjdzie wam zapłacić i to najwyższą cenę. Śmierdział wam PRL, który wyciągnął was za zawszony kołtun i na siłę posłał do szkoły gdzie nauczono was liczyć do więcej niż macie koślawych paluchów, od biedy pisać oraz pokazał co to jest i do czego służy sedes bo biegaliście za stodołę lub robiliście do wiadra. Dali wam godność, pracę i darmowe mieszkania w miastach gdzie nanieśliście g no ju niczym do mitycznej stajni Augiasza. Tylko niewielu z was skorzystało z owego dobrodziejstwa i wyszło na ludzi. Pokąsaliście rękę, która chciała was ucywilizować, zrujnowaliście ten kraj kradnąc i wynosząc z pracy wszystko oprócz rzadkiego g ó w n a i płynnej stali bo nie dały się wziąć do łapy. Zamiast uczciwie pracować chlaliście na umór i leżeliście na brudnym styropianie albo przesiadywaliście miesiącami na lewych zwolnieniach. Doprowadziliście kraj do ruiny i wsadziliście na piedestały sobie podobne kreatury, które zniszczyły i rozkradły co tylko się dało i do dziś wspólnie z czarną zarazą robią wam dalej bałagan we łbach rąbiąc z budżetu ile się da i zadłużając kraj. Ponieważ jest was za dużo i jesteście ponadto roszczeniowi trzeba was depopulować. W cywilizowany sposób, czasy barbarzyńskich wojenek odeszły, nikt nie będzie już krzyczał o łamaniu praw człowieka. Na początek zniszczono wam resorty szkolnictwa i zdrowia byście byli głupi jak buty i umierali czekając miesiącami na wizytę u specjalisty albo na korytarzach w kolejce na SOR. Ale to okazało się być nieefektywne bo rozmnażacie się bez opanowania gdyż nie umiecie współżyć jak cywilizowani ludzie. Wypuścili wam kontrolnie skromnego wirusika i obserwują waszą reakcję, póki co zaczęliście tylko wykupować masowo mąkę, kaszę i ryż jakby to miało cokolwiek pomóc. Prawdziwa "hatakumba"dopiero nadejdzie i będziecie ich jeszcze błagać na kolanach o ratunek i pomoc. Macie tylko to na co zasłużyliście, na własne życzenie. Idźcie znowu wyć pod bożnice co pomoże tak samo jak sztywnemu dym z kadzidła. I kasy na tacę nie żałujcie bo trzeba przebłagać i zadośćuczynić.Z

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopiuj w klej... Rydzykowy Troll z PiS! A Oligarcha Rydzyk już sprzedaje w swojej sekcie lekarstwo na wirusa! :DDD
   A mohery wciągają aby się ratować! :DDD Bareja by czegoś takiego nie wymyślił! :DDDDDDDDDDDDDDDD

   Usuń
 4. A Ty od jakiego potomka pochodzisz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczo Jaro Deja :DDD Pierwszego króla Polski ale tej Rydzykowej jeszcze przed Chrystusem! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Usuń
 5. KOCHANI ...BRACIA ,,,SŁOWIANIE ,,,JA TYLKO ZAPYTAŁEM O OTWARCIE GRANIC DLA PRACOWNIKÓW pamietajcie o osobach pracujących w szczecinie a mieszkających w schwed
  szczerze wądpie by polski pracodawca zapłacił 67proc za siedzenie w domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oni nie wiedzą o czym Ty mówisz kiedy używasz określenia "SŁOWIANIE". to są osobniki pędzące w "wyścigu szczurów". Zaprogramowani, tv zrobiła bardzo dobrą robotę. Dla nich nie ma już ratunku... to przykre

   Usuń
  2. od poniedziałku otwierają hotele, wiec nie wiszę problemu

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.