Reklama [góra]


Premier zabrał głos w sprawie pracowników transgranicznych [video]


Podczas video czatu z premierem Mateuszem Morawieckim przeprowadzonego na portalu Facebook padło pytanie dotyczące przyszłości pracowników transgranicznych. 


Osoby pracujące w Niemczech albo wróciły do Polski i mają problem z pracą albo zdecydowali, że zostaną za Odrą i od kilku tygodni nie widzą się ze swoimi bliskimi i rodzinami. Każda osoba wracająca do Polski jest wysyłana na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Czy zostanie zniesiony obowiązek kwarantanny dla osób pracujących w Niemczech po powrocie do Polski - zapytała jedna z internautek.

- To rzeczywiście dylemat bardzo trudny do rozwiązania. Jednocześnie są setki tysięcy mieszkańców powiatów przygranicznych, którzy bardzo obawiają się tych osób, które jeżdżą do Niemiec czy Republiki Czeskiej. Tam poziom zakażeń na sto tysięcy mieszkańców jest znacząco wyższy niż w Polsce. W Czechach jest to dwa i pół razy więcej, w Niemczech kilka razy więcej, sześć, siedem razy więcej. Chcemy uniknąć w związku z tym podnoszenia ryzyka zakażeń. Stąd taki obowiązek.podkreśla, że przepis będzie utrzymywany – odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zobowiązał wojewodów by w trybie pilnym postarali wypracować jakieś rozwiązanie żeby zarobkowanie za granicą było możliwe, bez konieczności kwarantanny, ale z koiecznością izolacji. 


55 komentarzy:

 1. Brawo Premierze!!!!!
  Osoby które pracują w RFN niestety muszą odbyć 14 kwarantannę jest to uciążliwe ,ale konieczne dla dobra innych obywateli , a tutaj liczy się interes ogółu a nie jednostki
  Z drugiej strony Niemieccy pracodawcy z Brandenburgii płacą Polakom pieniądze na mieszkanie i niektórzy proponują pracę 2 tyg w RFN i 2 tyg w RP
  To trudny czas ale trzeba to przeczekać!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czekaj jak masz srodki do zycia.

   Usuń
  2. Popieram. Brawo premier.

   Usuń
  3. Czy wy myślicie, że ta cała pandemia za miesiąc się skończy i wszystko wróci do normy? Jak tak to jesteście naprawdę ograniczeni. Jedną plajtą będzie ciągnąc za sobą druga plajtę. Przez 2 lata. Więc siedźcie i czekajcie, aż wszystko się unormuje. Ci mądrzejsi próbują coś robić, a reszta niech czeka na cuda. Śmierć z głodu jest wolniejsza i straszniejsza od koronawirusa. Z nieba wam nie spadnie, nikt wam nie da jak sami sobie nie zarobicie.

   Usuń
  4. A Pinokio znowu się pogubił! I zwala na odpowiedzialność na innych! PISO pała jeebana!
   Bezdzietny milioner Kaczyński mu nie pozwoli bo nienawidzi Niemców czyli w jego mniemaniu nas z zachodu!
   A te wasze zachlana i tępa patologio plusy skończą się i też będziecie wpieerdalać szczaw czy kraść!
   JEEBAĆ PISO RUSKICH WYBORCÓW!

   Usuń
  5. Więcej testują to i więcej wykrywają, a to nie znaczy że tam jest więcej zakażonych. Najwięcej zakażonych mamy w Mazowieckim, a tam nie ma żadnej granicy. Wg statystyk MZ najwięcej zakażeń następuje w szpitalach oraz w domach od pracowników szpitali to ok 80%. reszta to Biedronki. Zagranica to znikome procenty.

   Usuń
  6. Dokładnie ten wirus w głównej mierze jest w "zgniłej" służbie zdrowia i DPS-ach!

   Kaczyński ty fjucie Rydzykowy otwieraj granice bo przekonasz się co to znaczy zachód!
   DEBILI PRÓBUJĄ Z NAS ROBIĆ!!! A SAMI OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH! A TA CIEMNOTA ZE WSCHODU IM WIERZY JAK KSIĘDZU! NIE NA DARMO OD LAT SIĘ MÓWI O POLSCE A CZY B!!!!

   Usuń
  7. RUSKI MORAWIECKI TAK SAMO JAK JEGO WOŹNICA KACZYŃSKI!
   PIES WAS JEBBAAŁŁŁ I CAŁY TEN WASZ BOLSZEWICKI RZĄD!

   TV

   Usuń
 2. Wiadomo że niektórzy będą niezadowoleni
  JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZiL ,CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ....
  Ale gdyby spytać się wszystkich Polaków o zdanie to chyba większość popierała by te ograniczenia transgraniczne

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak specjalnie dla was otwożą granicę..tych co będą strajkować policja powinna spisać wszystkich dane osobowe. Wrazie zakażeń od razu będzie wiadomo kto brał udział w strajku. A pozatym nie otworzono jeszcze galerii, fryzjerów, restauracjii bo każdy czeka na swój etap...a wy chcecie żeby otworzyli wam granicę..Sam jestem bez pracy już 2 miesiące.Czekam z niecierpliwością kiedy to się wszystko skończy,i nie mam na nic wpływu...Modlę się żeby moja rodzina była zdrowa, powodzenia w strajku ale to i tak nic nie da...nie tylko wy jesteście bez pracy ale mnóstwo ludzi w całej Polsce i Europie..pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta specjalnie dla was sypna po 500 i 13-14 dostaniecie oraz urlop 3 miesieczny.

   Usuń
  2. Dodrukuja pieniądze. Chleb będzie po 13 zł, a oni dalej się będą cieszyć z pincset plus.

   Usuń
 4. Ciekawy jestem kto pisze takie bzdury.Najpierw zachęcają do przemieszczania się po Europie a teraz z dnia na dzień zamykają granice a te głosy powyżej to chyba tych co mają gorsze auto od sąsiada który pracuje w niemczech.Ludzie za dwa miesiące od tego siedzenia z premierem i prezesem przed tv t wyborami w maju nie będziecie mieli co do gara włożyć a oni wam powiedzą że wyrażają głębokie zaniepokojenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo kolego pełno jest tutaj zazdrosnych i pisza co im slina na ozor przyniesie.

   Usuń
  2. To jedź do Niemiec i wynajmij kwaterę. W czym problem? To w końcu masz te pieniądze, czy ich nie masz? Zarabiasz lepiej niż w Polsce, czy tylko udajesz, żeby się pokazać?

   Usuń
  3. Ale czego tu zazdrościć skoro jak widać po miesiącu siedzenia w chałupie większość marudzi, że już nie ma kasy. To gdzie ta cała kasa władowana? W to 30 letnie BMW z grubym tłumikiem i ciemnymi szybami?

   Usuń
  4. Właśnie wynajęłam ale chciałbym pomieszkać wswoim nowym domu gdzie ogrzewanie jest automatyczne i nie muszę iść do lasu zbierać gałązki żeby było ciepło i nie mam trzydziestoletniego BMW itwz co tydzienzjezdzam do domu bo jestem kierowcą zawodowym ale rozmawiamy ludźmi w Niemczech i wiem jak cierpią że nie mogą być z rodziną więc trochę wyrozumiałości i mniej jadu

   Usuń
  5. No i bardzo dobrze zrobiłeś. Trzymaj się w zdrowiu i oby to wszystko jak najszybciej się skończyło.

   Usuń
  6. 30 letnie BMW to mają młodzi żeby po wioskach się rozbijać, a ludzie zarabiający więcej w Niemczech spłacają kredyty szybciej albo chcą za gotówkę remont czy dom wybudować bo w Polsce to 30lat kredytu
   Duda obiecywał że da radę i co Pis zrobił z frankowiczami?! Nic!! Kłamcy i złodzieje raty tylko droższe i dlatego ludzie siedzą za granicą żeby kredyty płacić bo normalni ludzie radzą sobie sami a Patola idzie po mieszkanie do gminy i zapomogi

   Usuń
 5. Piszą to ludzie dla których Polska to nie CH.. D... I KAMIENI KUPA, ludzie których nie stać na ośmiorniczki i kawior, ludzie dumni z tego że są POLAKAMI. Naturalne jest że boją się o siebie i swoje rodziny, szczęśliwie mamy demokrację a nie rządy nieudaczników wyprzedających Polskę za bezcen i klęczących przed pseudo mocarstwami....

  OdpowiedzUsuń
 6. W końcu to wszystko pieprznie. Pozamykali wszystko i myślą, że będzie dobrze. Bo oni przy korytach

  OdpowiedzUsuń
 7. No a wybory 10 maja zorganizują bez względu na wszystko, po trupach do celu bo to najważniejsze, ale to że ktoś ma 15 min drogi do pracy za granicą i jeśli już tam coś wynajął to nie widuje się z rodziną (niedługo dzieci zapomną jak wygląda tata czy mama) to taki mały szczegół. Jakby to coś zmieniało czy dojeżdża do pracy w Schwedt czy do Szczecina. PARANOJA

  OdpowiedzUsuń
 8. Liczba zakażeń w sąsiednich krajach jest wyższa bo się tam robi więcej testów na sto czy milion mieszkańców (w Czechach 2x więcej, w Niemczech 3x więcej). Mniejsza liczba testów w Polsce to potencjalnie większa liczba chodzących roznosicieli wirusa. Więc jaka jest różnica czy ktoś pracuje w Polsce czy tuż za granicą, zarazić może się wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poprawka w Czechach 3x, w Niemczech 4x więcej

   Usuń
  2. A i jeszcze jedna sprawa, największa liczba przypadków w Niemczech jest w Bawarii. Tam znaczny wzrost nastąpił po wyborach korespondencyjnych.

   Usuń
 9. Ewidentnie ludzie pracujący za granicą a mieszkający tutaj mają wkład w polską gospodarkę, jakby nie było więcej zarabiają więc więcej wydają i nie wyciągają rąk po zasiłki. Gdyby nie to, to słabo widziałabym polska gospodarkę w zamkniętym okręgu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pińcet + rządzi a ciemnogród zmanipulowany wiadomościami z TVP1.

  OdpowiedzUsuń
 11. A czym. Różni się izolacja od kwarantanne?? Wyjdzie na to samo. Ludzie pracujący w Niemczech zarabiają więcej to fakt, ale nie stać ich na utrzymanie dwóch domów... A pozatym tu w Polsce wydają zarobione pieniądze i dzięki temu zarabia państwowa państwo musi mieć pieniądze. Bo inaczej zacznie brakować. A jak tak się stanie zabierze to co dało obywatelom i to z nawiązką.!!! Ludzie opanujcie się bo przemawia przez was strach i to że tv pierze wam mózgi... Ruszcie głową. Bo zostanie nam wszystkim zjadać tynk że ścian.bi taki będzie finał.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ludzie którzy pracują za granicą a swoje rodziny mają w pl każdorazowo przywożą do kraju i wydają miliardy złotych!!! Tak miliardy!!! Wydają swoje ciężko zarobione pieniądze nap. na zakupy, paliwo itp. Za każdym razem zasilając kasę państwa podatkami od produktów bądź usług, co nie pozostaje bez znaczenia w kwestii budżetu panstwa.
  Utrzymując w nieskończoność zamknięte granice, przygraniczni przedsiębiorcy jak i gospodarstwa domowe skazane są na bardzo poważne kłopoty. Gdyż jak każdy wie ten region utrzymuje się głównie z handlu bądź pracy po drogiej stronie granicy. Idąc tokiem myślenia niektórych ludzi w sprawie zagrożenia rozpowszechniania się wirusa to, województwo mazowieckie powinno być zamknięte odizolowane i nie wiem co jeszcze gdyż tam jest największą liczbą zarażonych osób.
  Sytuacja jest wyjątkowa i co do tego nie ma wątpliwości, ale nie można żadnej grupy społecznej dyskryminować. Musimy nauczyć się z tym żyć i tyle, nie można dać się zwariować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądziłam, że wydają bardzo duże pieniądze. Czy jest tak w rzeczywistości? Przecież skowyt, że nie ma co do gara włożyć rozpoczął się już po dwóch tygodniach od zamknięcia granicy. A może się kredyty pobrało o wartości prawie wszystkiego co się zarabia? I kto tą kasę widzi? Banki.

   Usuń
  2. Nikt nie skowyta, że nie ma co do gara włożyć. Ludzie chcą poprostu do swoich rodzin i utrzymać swoją pracę, bo w Polsce jej napewt nie będzie. Czytaj ze zrozumieniem

   Usuń
  3. To że te osoby zostawiają ogromne pieniądze w Polsce to rzecz oczywista. A wszyscy ci zażarci przeciwnicy otwarcia granic, mogli by spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Mam wrażenie że przemawia przez nich tylko i wyłącznie zazdrość. Tylko nie bardzo rozumiem dla czego. Ze ktoś ma lepiej niż oni?!

   Usuń
  4. O co zazdrość? Dobry elektryk, czy inny fachowiec nie musi jechać do Niemiec. Jak ktoś nie jest robolem po gimbie, to robotę też w kraju znajdzie.

   Usuń
 13. Racja.
  Krytykanci weźcie pod uwagę jeszcze to że jak my potracimy robotę w DE to w swoje CV wpiszemy znajomość języka.potrzeb,obyczajów,kultury i wieloletnie doświadczenie w pracy u sąsiada.
  Myślicie że pracodawcy będą patrzeć na nasze kompetencję czy na wasz patriotyzm rzekomy.
  ?
  Po powrocie do jakiej takiej normalności część z nas zostanie tu i zajmie wasze ogrzane stołki.
  Tak że radzę pomóżcie nam w naszych prośbach o uchylenie granic,dla własnego dobra.Może to was przekona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola i Jarek

   Usuń
  2. O jakiej znajomości języka mówisz? Takiej bazarowej z Osinowa, czy takiej z tureckiej knajpy w berlinie, a może z budowy gdzie pracują sami "rdzenni Niemcy" z Pakistanu, Polski, Chorwacji, Turcji itp. No ostatecznie u niemieckiego bauera, który wydaje rozkazy jak z filmów o II Wojnie.

   Usuń
  3. Ja pracuję 4 lata w Niemczech i niemiecki umiem dobrze. Wyląduje swoje kompleksy i niepowodzenia gdzie indziej.

   Usuń
  4. Potoczna mowa często jest bardziej przydatna. Ja uczyłam się niemieckiego już w podstawówce potem w szkole średniej i unikam mówienia gwarą. Dlatego mimo 15 lat pracy w niemczech mam czasem problem kiedy trafię na kogoś kto konsekwentnie posługuje się berlinerdialekt.
   Nie ważne literacki czy potoczny, wazne żeby się porozumieć. A już najwazniejsze żeby być człowiekiem i darować sobie te obrzydliweoepitety i ocenianie.

   Usuń
 14. To żeś pojechał(a) może pomyślą!! Brawa ty!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Przegumować wszystkich protestujacych

  OdpowiedzUsuń
 16. Moj facet po powrocie z Niemiec przed świętami odbył dwutygodniową kwarantannę i wiecie co... Nikt kompletnie u niego nie był ani policja ani nikt przez dwa tygodnie,funkcjonował sobie normalnie jeździł na zakupy do mnie, ja do niego i w dupie mial tą kwarantannę tak jak większość ludzi którzy srają bo im tv mózgi wyprało. Wystarczyło żeby nie wgrał aplikacji kwarantanna bo jeśli się wgra to będą mieli dostęp do jego wszystkich danych w telefonie a tego chciał uniknąć. Także ta cała kwarantanna to pic na wodę i zamykanie granic nic tu nie pomoże bo ludzie w końcu z desperacji zaczną naprawdę się buntować i wtedy będzie problem. Wszystkich tak broniących premiera popieprzyło nieźle. Myślicie że to naprawdę jakiś wirus? Śmieszni jesteście i naiwni gorzej jak dzieci. Mówicie że skoro się pracuje w Niemczech to stać ludzi na wynajęcie pokoju itd. Ale nie weźmiecie pod uwagę tego że zazwyczaj ci ludzie mają niemałe kredyty które muszą spłacać a z polskiej pensji nie dadzą rady ale co was to obchodzi. Lepiej byc małym sukinsynem niż wyrozumiałym obywatelem. Przecież oni te euro wydają w Polsce a jak przestaną pracować w Niemczech to być może wam zabiorą pracę bo nie będą mieli wyjścia i tak zobaczymy czy wam będzie do śmiechu pajace.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram!!!

   Usuń
  2. Na głupotę nie ma leku. Ty i Twój facet to najlepsze przykłady. Dlatego nie wolno otworzyć tej granicy, właśnie dlatego. A kto komu kazał tak mocno przelewarować kredyt? Jak się sra wyżej niż dupe ma, to potem są problemy.

   Usuń
  3. I czym się chwalisz? Tym że twój facet to kretyn? Przecież on was najbardziej naraża.

   Usuń
  4. Głupiemu nie przetłumaczysz że koronawirus to ściema i nawet nie będę się nadwyrężać

   Usuń
 17. Boże jakaś Ty głupia,aż żal nie powiem co ściska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ściska ci twoje śmierdzące dupsko. Skoro stać cię tylko na taki komentarz to rzeczywiście godny z ciebie rozmówca.

   Usuń
 18. Gdyby głupota umiała fruwać to fruwałabyś z prędkością światła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabłysnąć to ty nie potrafisz... Pff

   Usuń
  2. Popieram, głupota jest czymś absolutnie nieuleczalnym. Ale żeby jeszcze się nią chwalić, że on tam jeździ i syfa może przywieść i nie poddał się kwarantannie? Przecież najbardziej narażeni są jego najbliżsi.

   Usuń
  3. Dalej trzepcie portkami i wierzcie tv. Niektórym naprawdę brak własnego rozumu, lećcie pierwsi po szczepionkę tylko żeby potem płaczu nie było. Bo to my będziemy się z was śmiać żeście tacy głupi. Nie potraficie zrozumieć że nie wszyscy w to wierzą a pieprzycie farmazony że gość narażał swoich najbliższych. Rzygać się chce jacy z was porządni obywatele daliście się tak konkretnie zrobić w bambuko wierząc w to wszystko że aż śmieszy mnie to jak ludzie mogą być tak tępi żyjąc w dobie internetu.

   Usuń
 19. Za to Ty napewno ze swoim wulgaryzmem .

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.