Reklama [góra]


Przestaną obowiązywać godziny dla seniora


Do konsultacji został przekazany projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zniesienia tzw. godzin dla seniora. Wejście w życie rozporządzenia oznaczało by, że w sklepach od 2 maja przestaną obowiązywać te ograniczenia. 

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił przejście do drugiego etapu luzowania ograniczeń. Otwarte z pewnymi ograniczeniami zostaną galerie handlowe. Funkcjonowanie wznowią również żłobki i przedszkola. 

Godziny dla seniora obowiązywały od początku kwietnia. W godzinach 10 - 12 zakupy w sklepach mogą robić wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. Od 20 kwietnia tak zwane godziny dla seniorów obowiązują od poniedziałku do piątku. Teraz rząd chce pójść krok dalej.

- W związku z licznymi postulatami w tym zakresie, zrezygnowano od dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia z tzw. godzin dla seniorów. Podnoszono m.in. że w tych godzinach tworzą się kolejki, co utrudnia zachowanie zasad tzw. dystansu społecznego - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

1 komentarz:

  1. NIECH MOHERY U RYDZYKA ZAMÓWIĄ SOBIE CUDOWNY LEK NA COVIDA!!!
    TERAZ PROMOCJĘ ZROBIŁ ZA JEDYNE 999 PLN!!!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.