Reklama [góra]


Radni uprawiają politykę na epidemii koronawirusa? O sesji, która się nie odbyła [video]Gmina Gryfino od wielu tygodni na wiele sposobów walczy ze skutkami wirusem na swoim terenie. Pomimo stanu epidemii w gryfińskiej Radzie Miejskiej trwa polityczna wojenka. 


Przewodniczący Rafał Guga (Koalicja Obywatelska) zwołał nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Sesja się nie odbyła ponieważ zabrakło kworum, nie przyszli na nią radni Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej oraz klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali projektu uchwał dotyczące między innymi zwolnień z podatków i opłat dla mieszkańców. Radni GIS i PiS zabiegali o wgląd do dokumentów ale zanim trafiły one formalnie do radnych, wcześniej opublikował je jeden z gryfińskich portali. Radni odebrali to jako brak rzetelności i próbę uprawiania polityki. 

- Trudny czas pandemii, który jest dotkliwy dla wszystkich z zasady winien stać się okazją do podejmowania przez Radę Miejską w Gryfinie rozwiązań, które będą wynikiem kompromisu i wzniesienia się ponad podziały. Dla dobra mieszkańców - czytamy w oświadczeniu radnych PiS - Bardzo ważna kwestia związana z pomocą dla mieszkańców Gminy Gryfino, która jest oczekiwana od władz samorządowych, została niestety potraktowana przez radnych z klubu „Koalicja Obywatelska" bardzo populistycznie i krótkowzrocznie, bez próby jakiegokolwiek merytorycznego porozumienia z pozostałymi radnymi. Sytuacje, w których informuje się o sesji nadzwyczajnej bez przekazania radnym materiałów na tę sesję lub też przekazuje się informacje na temat projektów uchwał najpierw mediom, a dopiero później radnym, którzy mieliby podejmować decyzje w sprawie tych projektów - dowodzą, że tak naprawdę nie chodzi o to, by podjąć jak najlepsze rozwiązania, wypracowane przez całą Radę Miejską.

Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gyfina był gościem Karoliny Holki w rozmowie Kroniki na antenie TVP 3 Szczecin. 

Mamy bardzo trudną sytuację, ale radzimy sobie na bieżąco. Wykonujemy wszystkie funkcję przewidziane dla samorządu gminnego. Nasi pracownicy szykują maseczki. Wprowadziliśmy zniżki w wysokości 90% w czynszu dla naszych najemców, którzy nie pracują - powiedział burmistrz Sawaryn - jedną z największych ofiar kryzysu będą samorządy. Samorządy stoją w sytuacji poważnego zagrożenia wykonywania swoich obowiązków. 

Całą rozmowę można znaleźć na stronie internetowej TVP 3 Szczecin: Rozmowa z Mieczysławem Sawarynem, burmistrzem Gryfina

2 komentarze:

  1. Jak się niema nic mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć

    OdpowiedzUsuń
  2. NA ZDJĘCIU PISO BURAK Z GRYFINA... TO TYLKO ŚWIADCZY O POZIOMIE INTELIGENCJI MIESZKAŃCÓW GMINY GRYFINO.... BURACZANY RYNSZTOK!!!

    TV

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.