Reklama [góra]


Specjalne środki bezpieczeństwa podczas sesji w Chojnie [video]


W ponad metrowych odstępach od siebie, w maseczkach ochronnych i bez udziału publiczności - tak wyglądała XVIII sesja Rady Miejskiej w Chojnie. 


Ze względów bezpieczeństwa obrady trwały nieco ponad 20 minut. Burmistrz Miasta i Gminy Barbara Rawecka poinformowała między innymi o dezynfekcji miejsc publicznych i kościołów, przychodni zdrowia oraz pomocy osobom starszym.

- Spotkałam się w sposób zdalny bądź telefoniczny, bądź bezpośredni, ale w różnych miejscach zarówno z powiatowym zespołem zarządzania kryzysowego sanepidem gryfińskim i wszystkim służbami mundurowymi. Omówiliśmy zasady współpracy, ale i też pomocy, którą świadczy gmina Chojna służb a przede wszystkim naszym mieszkańcom - powiedziała Burmistrz Rawecka. 

Gmina przygotowała również obiekt dla osób, które nie mają gdzie odbywać kwarantanny, to Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. Budynek jest całodobowo pilnowany. 

Urząd pracuje zdalnie

Urząd jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Praca odbywa się zdalnie, mieszkańcy mogą składać pisma i wnioski do specjalnej skrzynki. Z urzędnikami można się skontaktować telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. 

Pozyskano fundusze na zakup laptopów 

Gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 70 tysięcy w ramach projektu "Zdalna Szkoła". Zakupiono 30 laptopów wraz z oprogramowaniem, które trafią do szkół w gminie. Złożono również wniosek o przekazanie laptopów z wcześniejszych projektów. Sprzęt również ma trafić do szkół. Placówki edukacyjne są zamknięte a lekcje odbywają się zdalnie. 

Będzie nowy wóz strażacki w gminie

Udało się rozstrzygnąć przetarg na zakup ciężkiego wozu ratowniczno - gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawodnej. Pojazd dostarczy firma "Szczęsniak" z Bielska Białej a koszt zakupu to ponad 1,3 miliona złotych. Gmina ma również zakupić sprzęt hydrauliczny do pojazdu. Burmistrz poinformowała również o planach zakupu łodzi ratowniczej dla jednostki OSP w Krajniku Dolnym. 


15 komentarzy:

 1. Gmina pracuje zdalnie ha ha ha można się kontaktować droga elektroniczną - ciekawe email wysłałam 26 marca i dalej nie mam odpowiedzi ������

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zadzwoń i spytaj co z Twoją sprawą...

   Usuń
 2. Dlaczego zamknięty jest urząd gminy? By nie było widać co robią? Nie, by nie było widać, że nic nie robią!
  Q$##^wa co za kasta!! Kasjerki w sklepach, banki, poczta, i inne pracuja, obsługuja klientów, a tu szlachta pełna doopą !!! Tzn. mają wszystkich w 4 literach!!! Zamknęli sie i co im zrobisz!!! I jeszcze pierdziela, ze eniosek o zawieszenie działalnosci mozna wysłać za miesiac!!! Urząd z dykty i słomy!!!
  A podatków dalej nie ma, bo nie mają numerów kont, bo bank zmieniają. Paranoja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań bredzić... Już dawno swój podatek opłaciłem.

   Usuń
 3. jak nie ma podatków??? kto nie ma ten nie ma. wystarczy zadzwonić i podadzą ile trzeba uiścić za podatek. Trzeba tylko chcieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda... Trzeba tylko chcieć... Niektórzy to tylko podjudzać potrafią!

   Usuń
  2. A wy tylko zauwazyliscie w tym poście podatki? Nic więcej? Oczywiscie, ze mozna zadzwonić. Ale co z reszta spraw? Na ten temat juz nie mówicie? Dlaczego inni pracuja z klientem, a w urzedzie nie umieja, nie potrafia, nie chcą? Ale lepiej udać, ze sie nie widzi i przypi@$$yć sie do tekstu o podatķach i pozamiatać sprawę. Brawo szlachta! Pijcie dalej swoja kawke.

   Usuń
  3. Przestań podjudzać...

   Usuń
 4. Może to lepiej, że Urząd jest zamknięty. "Starzy" pracownicy odeszli, a większość z nowych to niedouczona zgraja.Mylą podstawowe pojęcia. Szkoda.. Głosowałem na Panią Burmistrz i liczyłem na coś więcej, niż tylko na bratki przed Urzędem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może załóż okulary. Zobaczysz więcej niż tylko bratki...

   Usuń
 5. Przepraszam bardzo a czy Tylko Urząd Gminy jest zamknięty? nie wydaje mi się. Jedź gdzie kolwiek do jakiej kolwiek instytucji to napewno będzie otwarta kpina. ale najlepiej pomyje na urząd wylewać. a czy w Urzędzie kupujesz rzeczy pierwszej potrzeby wątpię? jak Ty sobie wyobrażasz że co zamykają sklep i pani obsługuje zdalnie? nie ujmując nikomu każdy ma pracę taką jaką ma i tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jeszcze drzewa powycinala tą pani burmistrz

  OdpowiedzUsuń
 7. rozglądam się i aż oślepłem,kiedy powstaną nowe przejścia koło Netto i Intermache,
  niespełnione obietnice wyborcze to mało ?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takim co niewiele zrobili wszystko przeszkadza...

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.