Reklama [góra]


Szykują się protesty na przejściach granicznych


W piątek 24 kwietnia w godzinach wieczornych po obu stronach granicy polsko - niemieckiej zaplanowane są protesty przeciwko zamkniętych granic. Polski rząd w marcu podjął decyzję o ograniczeniu ruchu granicznego. Zabroniono wjazdu obcokrajowcom do Polski a wracający do kraju rodacy są kierowani na obowiązkową 14-dniową domową kwarantannę. Sytuacja osób, które mieszkają po jednej stronie granicy i pracują po drugiej z dnia na dzień staje się coraz bardziej tragiczna. 

Mieszkańcy pogranicza zostali odcięci od możliwości zarobkowania. Niektórzy postanowili pozostać w Niemczech i nie widzieli swoich rodzin od kilku tygodni. Inni wzięli urlopy, jednak wkrótce mogą stracić pracę. Pracownicy transgraniczni domagają się otwarcia granic. Niemcy również wprowadzili pewne ograniczenia na granicy oraz obowiązkową kwarantannę ale wyłączeni są z niej pracownicy przygraniczni. 

Zbierane są podpisy pod petycją do premiera. Pisaliśmy o tym w artykule Polacy z pogranicza chcą zniesienia obowiązkowej kwarantanny. Pod petycją do premiera zbierają podpisy

W piątek o godzinie 19:00 planowane są protesty po obu stronach granicy. W naszym regionie protestujący mają spotkać się w Krajniku Dolnym i Rosówku. W Polsce wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń, protest prawdopodobnie będzie miał formę spotkania rekreacyjnego z zachowaniem odstępów, będzie to spacer z psem, nordic walking lub bieganie. Po niemieckiej stronie w proteście może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Pozostali prawdopodobnie będą krążyć po okolicy samochodami. 

97 komentarzy:

 1. Jak nie to nie zasilimy rzeszę bezrobotnych w polsce . i cały misterny plan pana premiera weżmię w łeb ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tu jest temat. Jak robota to do Niemiec, ale jak się pod dupą pali, to powrót do kraju. A czemu nie zasilisz bezrobotnych w Niemczech? Czemu nie pójdziesz na kolanach do Angeli? A może się na czarno u Achmeta Turasa robi i tu jest temat?

   Usuń
  2. Czytać mi się nie chce co piszesz. Mój partner od 12 lat mieszka w Niemczech i pracuje legalnie. Przez koronę nie widzieliśmy się od miesiąca. Bo albo ja będę miała kwarantanne albo on.

   Usuń
  3. Kaczyński jeebał cię pies jeebałła cała wieś!
   A WY dalej klaszczcie jak przekupione BARANY!!! Wyypierdalać za Bug bo tam wasze miejsce! Jak nie chcecie być w UE!!! Niech Putin da wam paszporty i będzie spokój raz na zawsze!
   Amen!

   Usuń
  4. Znowu ćpałeś? To idź spać, a nie bierz się za telefon.

   Usuń
  5. To WY wszyscy z PISO-RUSKIEJ PATOLOGI przestańcie chlać i ćpać!
   Zobaczymy za jakiś czas kto ma rację... :DDDDDDDDDDDDD

   Usuń
 2. ;protestujcie,protestujcie nie rozumiem są zakazy więc trzeba je uszanować,coś wam poradzę trzeba zrobić sobie prawo jazdy na duże samochody ,będziecie kierowcami tirów i c odziennie będziecie bezkarnie przekraczać granicę wymieniając się,podjeżdzając swoimi samochodami na CPN a biorąc od zmiennika duży samochód który wrócił z Niemiec i to jest mądry POLAK ma gdzieś prawo ale leczy się potem w Polsce

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba są jakieś zakazy,trzeba najpierw zwalczyć zarazę ,a potem zarabiać Nie bójcie się rząd nasz dodrukuje pieniądze.Ale inaczej można przekroczyć LEGALNIE granicę.zrobić sobie prawo jazdy na duże samochody więc jesteś kierowcą tira i codziennie podjechać na CPN swoim samochodem osobowym i zmienić się z kierowcą na duży samochód,który wrócił z Niemiec.Gdzie jest nasz Straż Graniczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnej zarazy nie ma tylko jest w Rządzie,czy jeszcze nie dotarło,że jesteśmy od dłużnego czasu okłamywani przez pewne osoby z Rządu!!!

   Usuń
  2. Ty debilu a zarażeni których widziałem w szpitalu,a chorzy którym nie można już pomoc to co też kurwa udają??? Ty jebnij się w ten pusty kaczan.

   Usuń
  3. Sam się kołku jebnij!!!! Obyś ty nie miał za co jeść i zapłacić czynszu! Wtedy zobaczymy jaki mądry jesteś! Bo pracujemy za granicą bo tak jest nam wspamiale? Nie matole bo nie chcemy tak jak Ty zaiskę ryżu od Pinokia jebać!!!! Też bym chciał jak ty w domku codziennie z rodzinka dupę grzać! Ale niestety nie mamy tak cudownie!

   Usuń
  4. Jakis Ty wulgarny ,chyba masz przodków z PGR

   Usuń
  5. Ty "debilu" wyżej widziałeś co najwyżej zarażonych chorobą radiacyjną(5G), a nie nieistniejącym koronawirusem. 5G blokuje absorpcję tlenu do komórek, ale co Ci będę mówił, skoro ty masz telewizyjne klapki na oczach.

   Usuń
  6. Jedyna osobą, która ma chorobę radiacyjną 5G jesteś ty.

   Usuń
 4. Jeśli nie będzie obostrzeń to zaraz będzie 100000 chorych i ludzie i tak nie będą pracować. Ktoś będzie niestety musiał sprzątać ten bałagan. Podejrzewam, że nie będą to protestujący... Wybranych protestujących proponowałbym wysłać chociaż na tydzień do pracy na oddział zakaźny lub do ośrodków pomocy, które dotknęła epidemia. Może zrozumieliby powagę sytuacji i to, że nie zawsze trzeba myśleć tylko o sobie i że z powodu ich nieodpowiedzialnego zachowania ludzie pracują na skraju swoich możliwości ryzykując swoim zdrowiem i życiem (i swojej rodziny). Wykonują to często za pieniądze, na które większość protestujących nawet by nie spojrzała.
  Trzeba pamiętać, że obostrzenia są wprowadzane w skutek skrajnej nieodpowiedzialności osób. Jeśli ludzie postępowaliby rozsądnie nie byłyby one konieczne, a na pewno nie w takim rozmiarze, wystarczyłby zalecenia. Ale zalecenia były i wiemy jak się ludzie do nich stosowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o Boże jaki mamy Czarno gród ,jacy ludzie są ciemni aż przykro czytać i słuchać. Dobrze jest jak się siedzi na dupie i się nie martwi,nie trzeba być takim egoistą i pomyśleć trzeba o innych.

   Usuń
  2. Czarnogród to w głowie masz. Jest zakaz przekraczania z wyłączeniem to się stosujesz. Tylko że wy Janusze i Grażyny macie w tyle wszelkie nakazy i zakazy bo Wy wiecie lepiej. I taka to mentalność wasza jest.

   Usuń
  3. A ja sobie pracuje za Odra zarabiam 3000€ na miesiac i smieje sie z was nieroby. Ciekawe ile jeszcze kwaczystan wam naobiecuje.

   Usuń
  4. Polecam wszystkim tu wymądrzającym się poświęcić 12:30 minuty swojego czasu i zapoznać się z materiałem (https://www.you tube.com/watch?v=SBsjna3OfQg)a później proszę zastanowić się, czy aby nie wypada przeprosić za te wszystkie negatywne wpisy.

   Pozdrawiam Świadomych i niech Bóg ma Was w opiece!

   Usuń
 5. Bo nie ma drugiego takiego niewolnika, przepraszam, pracownika jak Polak. Niemcy myśla tylko o swojej gospodarce, a pracowników potrzebuja. A kogo wezmą? Inżynierów, doktorów, architektów którzy przypłynęli pontonami? Nie! Oni przybyli po euro, a do pracy to polaczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odezwał sie przedsiębiorca 500 plus wam na ręke siedzenie w domu bo wy i tak nieroby.Spokojnie po wyborach wszystko zabiorą i pierwszy będziesz biegał

   Usuń
  2. Odpier##$l się od polskich przedsiębiorców! Odezwał się podnóżek niemieckich butów! Za pare euro dupy dacie i to bez wazeliny!

   Usuń
  3. Dupy to ty dajesz za pare Pln.

   Usuń
  4. KACZYŃSKI NIENAWIDZI NIEMCÓW! BLIŻEJ MU DO PUTINA...
   WYSTARCZY POJECHAĆ DO WSCHODNIEJ POLSKI TO SIĘ MOŻNA PRZEKONAĆ! CO WSCHODNIACY MYŚLĄ O NAS Z ZACHODU(NIEMCY) CZY O "RUSKIEJ" POLITYCE!!! NIESTETY ALE MY WSZYSCY ZA TYCH OBECNIE RZĄDZĄCYCH NIEUDACZNIKÓW SŁONO ZAPŁACIMY... WSCHODNIACY TEŻ!!! KASA SIĘ KOŃCZY... Z ZACHODU TEŻ JUŻ TYLE NIE POPŁYNIE BO JAREK MYŚLI, ŻE JEST NAJPOTĘŻNIEJSZY NA ŚWIECIE, MOŻE WSZYSTKO I WSZYSCY BĘDĄ MU SIĘ W PAS KŁANIAĆ!!! A PRAWDA JEST TAKA, ŻE DEMOKRATYCZNE I BOGATSZE PAŃSTWA BĘDĄ MIAŁY GŁĘBOKO NAS W D*PIE! DLATEGO UWAŻAM, ŻE W POLSCE TERAZ JEST PAŃSTWO AUTORYTARNE Z RESZTKAMI DEMOKRACJI...
   Z PRZEKUPIONĄ PATOLOGIĄ RÓŻNYMI PLUSAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   ALE TO NIE CHCE MI SIĘ CIĄGLE JECHAĆ PO TEJ "RUSKIEJ" K*RWIE KACZYŃSKIEJ!

   TV

   Usuń
 6. protestujcie,protestujcie ,przecież możecie mieszkać w Niemczech tylko czy tam za zarobione pieniądze tam się w Niemczech utrzymacie z porównaniu z Niemcami Polacy zarabiaj grosze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. powiedział co wiedział,sieć na dupie w Polsce i żyj za 500 plus.

   Usuń
  2. Chyba siedź. A ty myślisz że wszyscy przy granicy robią u niemca za sprzątaczkę i ciecia ogrodowego? Dużo osób pracuje w Polsce i nie marudzi jak ty Grażyna.

   Usuń
  3. Ty jesteś cięciem w Polsce a twoja stara sprzataczką. I co pewnie zadowolony.

   Usuń
 7. A co Ty jesteś Dyrektorem od jeżdzenia autobusem

  OdpowiedzUsuń
 8. nie chce mi sie z wami gadać...

  OdpowiedzUsuń
 9. a jaka jest róznica miedzy tymi co dojeżdzaja do niemiec do pracy a tymi co dojezdzają do szczecina np?ktos mi to wyjaśni...bo nie wiem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Chodzi generalnie o to aby polski rząd nie dyskryminował ludności pogranicza i traktował nas co najmniej tak jak traktuje nas rzad Niemiecki. W niemczech również są zamkniete granice i obowiazuje kwarantanna ale ich przepisy prawne przewidują wiele rozsądnych wyjątków np. kązdy Niemiec który wyjedzie za granicę na okres krótszy niż 24 godziny (czyli na zakupy np w Osinowie) nie podlega obowiązkowej kwarantannie, podobnie każdy pracownik berufspendler ( dojeżdżający z zagranicy do pracy codziennie lub nie rzadziej jak co tydzień), wszyscy prcownicy służby zdrowia i opiekunki osób starszych... Jest dla nas zupełnie niezrozumiałe że polski rząd traktuje nas tak jakbyśmy byli europejczykami gorszego sortu. Dlatego domagamy się takiego samego traktowania po tej stronie rzeki jak jest to po tamtej stronie Odry i Nysy. Dodam ze polscy pracownicy rocznie dostarczaja do Polski równowartość 16 miliardów złotych a przygraniczny handel i usługi również zarabia setki milionów złotych , tak teraz potrzebnych do ratowania gospodarki. WSTAŃMY Z KOLAN I PROTESTUJMY BO PO TO UTRZYMUJEMY RZĄD SWOIMI PODATKAMI ABY TEN ROBIŁ TO CO POTRZEBA!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze powiedziane tylko że polski rząd nigdy nie będzie jak rząd niemiecki. Polski rząd można porównać do...
   Nie ma porównania

   Usuń
  2. Tylko co drugi z Was pracuje na czarno,

   Usuń
  3. Belki w swoim oku nikt nie widzi. W Polsce wszyscy przecież na biało pracują. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

   Usuń
 11. Kwitnesencja polskości w paru komentarzach. Nikt nie może mieć lepiej, bo my bierzemy pincset plus i CH.j

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciężko wynająć w Niemczech coś?, przecież teraz jeszcze ojro dopłacają, no ale jak gówno się zarabia to nie stać na piwnicę nawet u Helmuta...

  OdpowiedzUsuń
 13. Gówno to się w Polsce zarabia, i dlatego się jedzie do de. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie potrafisz nic więcej poza machaniem łopatą, to musisz jechać do DE. Fachowcy, elektrycy, monterzy nie musza tam jeździć. A jak wam się tak w Niemczech podoba, to po co wracacie? Zabierać rodziny i mieszkać w Niemczech. W czym problem?

   Usuń
  2. A czemu mam w de mieszkać jak mam parę km do roboty? Bo co? To wy w sercu pielęgnujecie nienawiść, to wy nam zazdrościcie. To wypierdalajcie do środkowej Polski, żeby na nas nie patrzeć. Każdy kij ma dwa końce. Adminie proszę zróbcie artykuł z tych komentarzy. Niech ludzie wiedzą kogo mają za sąsiadów itp.

   Usuń
  3. Bo tam znalazłeś robotę betonie, to w tej sytuacji powinieneś się tam wyprowadzić a nie skowytać, że granica zamknięta.

   Usuń
  4. Czego mają ci zazdrościć, tego, że roboty w kraju nie znalazłeś? Fachowcem ani kierownikiem nie jesteś, więc nie ma czego zazdrościć.

   Usuń
  5. Poczekamy, granice otworzą, wszyscy wrócą do swoich rodzin a wy dalej będziecie pluć jadem. Zakompleksione dzbany. Ty też żadnym z nich nie jesteś. W Polsce to same kierowniki i fachowcy. Co do czego się okazuje, że jeden z drugim po podstawówce a nosi się jak by nie wiadomo kim był. Każda praca jest ważna i fizyczną i umysłową. Trzeba to półgłówku zrozumieć. Polak Polakowi wilkiem w łyżce wody się potopią.

   Usuń
  6. Oczywiście, że każda praca jest ważna i fizyczna i umysłowa i trzeba ją szanować. Nie kumam tylko dlaczego ci pracujący w Niemczech zarzucają, że im ktoś czegoś zazdrości? Harują często jak woły, a teraz się okazuje, że albo Niemiec ma ich w dupie, albo ich nie stać, żeby coś w Niemczech wynająć do czasu, aż się sytuacja unormuje.Jeszcze raz pytam o jaką zazdrość chodzi?

   Usuń
  7. Przeczytaj wszystkie komentarze to zobaczysz, każdy przypadek jest inny, każda praca jest inna, ludzie też są w różnych sytuacjach

   Usuń
 14. Każdy mądry szkoda że głupich brak szkoda oczu na te brednie!!! Miłego dnia!!! A w Polsce mam nadzieję że będzie tylko lepiej po wyborach ja się zmieni władza!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wy jesteście nie normalni!!!z obcokrajowcem się lepiej rozmawia Niż z Polakami...WIOCHA CHOŁOTA

  OdpowiedzUsuń
 16. Popieram z obcokrajowcem się dogadasz ale niasi rodacy zabufani w sobie to pały. Otwórzcie granice dsjcie ludzi pracować normalnie. Z zachowaniem środków ostrożności.

  OdpowiedzUsuń
 17. A TY jesteś żle wychowany,może i w mieście ,to po co mieszkasz w Polsce jedż do obcokrajowców

  OdpowiedzUsuń
 18. Musicie się w końcu pogodzić z tym, że pracujemy za granica, bo jesteśmy blisko, a wy plujecie jadem, bo ktoś ma parę groszy więcej w kieszeni. Każda praca jest ważna, nieważne gdzie wykonywana. Pracujemy, chcemy pracować, nie kradniemy, podatki płacimy więc skąd taka nienawiść? Jedynie z zazdrości, bo żadnego innego powodu tu nie widzę. Logicznie: Po wasze rąk nie wyciągamy i mieszkając w Polsce, tu płacimy podatki. To chyba dobrze tak? Czy co, bo nie rozumiem skąd ten jad u was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś ma zawód i fach w łapie, to do Helmuta jeździć nie musi. Jak ktoś wykonuje podstawowe prace na zmywaku, czy kopie rowy łopatą, doi krowy, to pewnie i więcej zarabia, ale ten co coś potrafi nie musi wyjeżdżać.

   Usuń
  2. No i jeszcze temat roboty na czarno. Jak ktoś tak działa w Niemczech to teraz jest w głębokiej dupie. Jedynie co może to wrócić do kraju i marudzić, że mu granice zamknęli. Niech teraz się Hans, albo Tarik Turasek o niego martwi.

   Usuń
  3. Komentując trzeba posiadać jakąś wiedzę na dany temat, a nie opierać się na własnej nienawiści i klocku postawionym o poranku.

   Usuń
 19. Tyle jadu.Ciekawe czemu.
  Wczoraj zadzwoniłam do Ministerstwa Spraw zagranicznych i tam miła i (nie)kompetentna pani wyjaśniła mi że ona słyszała że Niemcy mają jakiś program pomocowy dla zatrudnionych w strefie przygranicznej. Odrzekłam że jestem obywatelką Polski i to nasz rząd zamknął granice,Dlaczego Niemcy mają mi pomagać?Odpowiedziała mi:no bo przecież tam jest pani zatrudniona.Owszem ale to tutaj płacę podatek w każdej kromce chleba,plasterku wędliny,podatek od nieruchomości,akcyzę za benzynę,no dobrze piwo kupuję tam.
  Zastanawiam się czy nie wstyd naszemu rządowi posadzić panią na infolinii żeby podpowiadała jaką pomoc udzielają Niemcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aty co pracujesz w niemczech,chcesz pomoc od Polski,kupuj sobie kromkę chleba,plasterek kiełbasy w Niemczech =ciekawe jak na tym wyjdziesz=ludzie vwstydu nie mają

   Usuń
  2. …."bo przecież tam jest pani zatrudniona..." i to jest odpowiedź, czego jeszcze nie rozumiesz?

   Usuń
  3. Jawnie chce żadnej pomocy. Tylko chce żeby mi umożliwienie dojazd do pracy!
   Czego jeszcze nie rozumiesz?
   Naprawdę w głowie sie ta nienawiść nie mieści.

   Usuń
  4. To jedź, a kto ci broni?

   Usuń
 20. Czytam te komentarze i włos na głowie mi się jeży, Nie rozumiem osób pracujących po drugiej stronie Odry, przecież nie tylko wy macie problem z pracą,problem mają restauracje,fryzjerzy,budowlańcy itp.i wszyscy niestety musimy się z tym zmierzyć,jest to bardzo trudna dla wszystkich sytuacja i tak sobie myślę , że pracujący za granicą zarabiają trochę lepiej niż w Polsce więc łatwiej im będzie przeczekać ten czas.Nie porównujcie rządu polskiego do niemieckiego, każdy robi ,to co najlepsze dla swoich obywateli.Przestrzegajmy zasad ,a szybciej pozbędziemy się koronawirusa i predzej wrócimy do swoich prac ,czego życzę wszystkim z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pandemia może trwać jeszcze 2 lata. Ludzie mają czekać, aż im kryzys będzie w oczy zaglądać, albo zdychać z głodu czy jak? W dobie pandemia zakłady zapewniają środki sanitarne, bo pracować trzeba. Kto mądry będzie przestrzegał zasad higieny, kto głupi będzie w domu siedział i czekał aż pandemia minie. Było i jest wiele pandemii, które nie zostały opanowane przez 50 lat i pochłonęły kilkadziesiąt mln ofiar- np AIDS. I świat się kręci dalej. Pracować, żyć i jeść trzeba. A nie zamknąć się na 4 spusty i czekać co przyniosą najbliższe lata, bo to jest czekanie na nędzę

   Usuń
 21. Czytam te komentarze i nie wierzę. Śmieję się z Was, daliście się wkręcić w tą całą mainstreamową propagandę. A o to tu właśnie, chodzi żeby Was jeszcze bardziej poróżnić. Wychodzi jeden z drugim z rządu, każe Wam skakać do studni bo to Was uchroni przed wirusem i wiecie co wszyscy gęsiego jeden za drugim lecicie bez namysłu. Tak Wam sprali mózgi. Polecam wszystkim tu wymądrzającym się poświęcić 12:30 minuty swojego czasu i zapoznać się z materiałem (https://www.you tube.com/watch?v=SBsjna3OfQg)a później proszę zastanowić się, czy aby nie wypada przeprosić za te wszystkie negatywne wpisy.

  Pozdrawiam Świadomych i niech Bóg ma Was w opiece!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie rozbawiony-jest państwo są nakazy i zakazy które trzeba przestrzegać,a nie robić sobie samowolkę,a najleoiej stworzyć swój dekalog.Pracujcie sobie w Niemczech,zarabiajcie ale mieszkajcie sobie w niemczech.Zastanawiam się za co powiniśmy przeprosić -za waszą GŁUPOTĘ wolnść Tomku w swoim domku.

   Usuń
  2. Nie pracuję w niemczech, mieszkam i pracuję w Polsce. Obejrzałeś/aś materiał?
   Przeprosić właśnie za WASZĄ GŁUPOTĘ. Żal mi takich osób jak Ty, które ślepo wierzą w to co powie im Państwo, Rząd :) Zakazuj i nakazuj się tylko nie nakazuj i nie zakazuj nam żyć tak jak każdy z nas chce. Nie ma wprowadzonego stanu nadzwyczajnego wiec takie ograniczanie naszych praw jest nie zgodne z konstytucją :) Obejrzyj, wysłuchaj materiał i wtedy mi odpowiedz co myślisz o całym tym wirusie :)

   Usuń
 22. Widząc wasze komentarze, to tak sobie myślę, że faktycznie trzeba stąd spierd... nie od rządu, nie od bezrobocia i biedy. Od was nienawistni ludzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Rozbawiony wyżej pisał "A o to tu właśnie, chodzi żeby Was jeszcze bardziej poróżnić." To wszystko to ściema, żeby Nas upodlić odebrać wszystkie prawa, nasze pieniądze, a później wprowadzić nakaz szczepień wszystkich obywateli, nie wyrazisz zgody zrobią to siłą, zobacz nad jakimi ustawami pracuję się w nocy w sejmie. Ale Wy żyjecie nakazami i zakazami :)

   Usuń
 23. Szczerze. Nawet nie miałam pojecia że my którzy pracujemy w niemczech wzbudzamy aż taka nienawiści. Są oczywiście jednostki które się słabo zachowują ale wszędzie są ludzie i ludziska.
  Wiedzie o tym że w niemczech nie każdy pracuje na caly etat i czesto te zarobki to nie są zadne kokosy. To raz. Dwa żeby dojezdzac trzeba mieć auto, nie grają tylko sprawne auto a to kosztuje. Trzeba mieć chęć do nauki bo warto znac język. Naprawdę ludzie dajcie spokój.
  Wszędzie są czarne owce. Ja znam osoby które z Berlina przywożą chińskie gacie za grosze a tutaj na rynku sprzedają je Niemcom jako pierwszy polski qalitet. Jak ktoś się świnią urodził, kanarkiem nie zdechnie.
  Niech najpierw każdy swoje grzeszki pokaże a potem dopiero ocenia innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo my pracujący w Niemczech jesteśmy odrębną grupa społeczna, którą trzeba nienawidzić. Podludzie. Nikt nam w oczy przecież nie powie, że nam zazdrości. Od tego są komentarze anonimowe. Najgorsze, że ci ludzie mają potomstwo i problem nienawiści się będzie pogłębiał, bo nic lepszego z domu nie wyniosą.

   Usuń
  2. Ale czego ma zazdrościć? Rozłąki z rodziną, wstawania o 3 nad ranem, żeby dojechać do Berlina? Tak się wybrało to tak się ma. Może kilka ojro więcej niż w kraju do wypłaty.

   Usuń
  3. Ja akurat mam dobrą pracę w odległości 40 km. Nie każdy w Berlinie pracuję. Trzeba znać realia ogółu, żeby się mądrze wypowiedzieć. Nie plujecie jadem, bo tak trzeba, bo tak was Bóg stworzył, tylko z jakiegoś powodu

   Usuń
 24. A PROTESTUJĄCYM CAŁYM SWYM SERCEM ŻYCZĘ, ABY OTWORZYLI GRANICE I WRÓCILI DO PRACY. MIEJCIE W DUPIE ZAZDROŚĆ I NIENAWIŚĆ, RÓBCIE CO TRZEBA.

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie zazdroszczę nikomu bo niby czego. Nie mam nic do ludzi pracujących za granicą, sam mam wielu znajomych którzy tam pracują - to normalni ludzie, którzy także mają problemy, jak my pracujący i żyjący w Polsce. Takie sytuacje jak ta powinny, nas zbliżać do siebie powinniśmy się jednoczyć, a nie jeszcze bardziej poróżniać i skakać do gardeł. Wstańcie z kolan otwórzcie oczy. O jedno Was proszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o co prosisz

   Usuń
  2. Żebyście się obudzili i nie wierzyli w tą mainstreamową propagandę strachu.

   Usuń
 26. Ci nienawistni ludzie i ich potomstwo doprowadzą w końcu do wojny domowej. To chyba efekt pincset plus. Czas stąd spierdalac jak najszybciej i jak najdalej. Nie będę na was swoich podatków płacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mnie Ciebie żal,zarobiłeś trochę grosza i puszysz się jak paw,możesz stąd iść -droga wolna A troszeczkę przydałoby się trochę kultury.

   Usuń
  2. A kto tu się puszy? Ja nikomu nie żałuję pracy za granicą

   Usuń
 27. Przecież trzeba wylądować swoje życiowe niepowodzenia i kompleksy na kimś. Nie sądzę, aby szczęśliwi ludzie mieli w sobie tyle nienawiści

  OdpowiedzUsuń
 28. założę się z wami tu wszystkimi że nikt z was nie słyszał nigdy o ADRENOCHROMIE. chyba że się mylę to mnie poprawcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO normalny hormon

   Usuń
  2. sam jesteś normalny. skoro tak twierdzisz, to czemu się go nienormalnie pozyskuje?

   Usuń
 29. O znalazł się następny mądrzejszy od siebie. Nawet jak nie wiemy to od tego jest internet, żeby się dowiedzieć. Założę sie, że o tym nie pomyślałeś? Co ma narkotyk do granic? Chyba, że po tym się osiąga jakiś wyższy poziom myślenia albo sprawności, żeby wymyśleć skąd wziąć hajs na życie, albo przelatywać przez Odrę ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. źle trafiłeś, bo jestem osobą która mieszka i pracuje w Polsce i sra na sąsiadów. skoro masz internet i ludzie którzy tu wypisują te bzdury czemu nie korzystacie z tego typu rzeczy z rozumem? TVPis wyprało mózg? chce was uświadomić że te całe zamknięcie granic to nic innego jak powolne wykańczanie narodu Polskiego. O szczepionkach o NWO słyszałeś internetowcu?

   Usuń
  2. Za dużo internetow, chyba z braku roboty przeczytałeś już wszystkie głupoty.

   Usuń
  3. wspomnisz moje słowa jak będziesz w przyszłym roku stał w kolejce po szczepionkę :) jak byś przeczytał uważnie mój komentarz wiedziałbyś, że pracuje.

   Usuń
  4. Najpierw zaszczep sobie mózg. I sraj do kibla, a jak piszesz na sąsiadów.

   Usuń
  5. załóż maseczkę i siedź w domu!

   Usuń
 30. Po przeczytaniu tych waszych komentarzy straciłam wiarę w ludzi... Już nic nie będzie takie samo. Co za nienawistny naród ło Panie Boże zagrzmij.

  OdpowiedzUsuń
 31. Premier specjalnie dla was zamiecie wirusa pod dywan i otworzy dla was granice....specjalnie przyjedzie do Krajnika albo do Osinowa...ot durny naród A w dodatku naiwny..

  OdpowiedzUsuń
 32. Trzeba znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, tu chodzi również o tych pracujących na przygranicznych targowiskach. Mam nadzieję, że to się dobrze skończy, że większość ludzi nie straci pracy. Kwarantanna służy temu, aby dać nam czas na oswojenie się z sytuacją i nie może trwać w nieskończoność

  OdpowiedzUsuń
 33. Ludzie zapomnieli dokąd idą tym bardziej skąd przyszli,
  Zanikają wartości ludzie toczą ciągły wyścig,
  Konsumuj człowiek i pomnażaj swoje zyski,
  Ja mówię ci nie wierz w to pieniądze nie są wszystkim.
  Dokąd idziesz dokąd wy idziecie wszyscy,
  Oni chcą byś był produktem po grób aż od kołyski,
  Te marne pyski sprzedali by swych bliskich,
  Myślą że są kotami a to zwykłe szare myszki.
  Kręcą się kiszki dzieci przymierają głodem,
  Brakuje tu zrozumienia od każdego wieje chłodem,
  Matki młode nie płaczą za swoim płodem,
  Usunięty dar od boga jako jeden mniej problem.
  Jaki Bóg, Boga niema dla was Bogiem,
  Złota karta i modlitwy to paczka z kreskowym kodem,

  Zadaj pytanie czy naprawdę jesteś wolny,
  Czy decydujesz sam czy jesteś do tego zdolny,

  To na ludzkości zbrodnia globalnej dezinformacji,
  To więzienie bez krat ty więźniem manipulacji,
  Niewolnik każdej nacji w szeregu biurokracji,
  światowe zniewolenie pod przykrywką demokracji.
  Ten świat zwariował mówię ci siostro to prawda,
  Kolejny pochłonięty przez nietolerancji bagna,
  Ten świat zwariował mówię ci bracie to prawda,
  Patrz jak zalewa nas gniew i nienawiść i magma.
  Ten świat zwariował mówię ci bracie to prawda,
  Kolejna dusza zaprzedana pożywką dla diabła,
  Ten świat zwariował mówię ci siostro to prawda,
  Patrz jak kolejny z nich sam sobie zakłada kajdan.

  W momencie kulminacji powiem ci jedno,
  Otwórz oczy a ujrzysz prawdę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rym z wiski częstochowski. Idź do Zenka może to zaśpiewa. Hip-hop polo pisane na gnojowniku w Granicznej.

   Usuń
 34. Ten świat zwariował mówię ci bracie, pora żebyś zmienił twe śmierdzące gacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załóż maseczkę i siedź w domu!

   Usuń
 35. Nikt nie zabronił wam jechać do pracy w Niemczech. Tylko że musicie sobie na czas pandemii wynająć tam hotel lub ogarnąć jakiś pokój. Bo po powrocie kwarantanna 14 dniowa. W czym jest problem? Takie tępe z was ludzie że nie możecie tego ogarnąć?

  OdpowiedzUsuń
 36. Wiecie co ta cała kwarantanna to jedna zwykła ściema. Nie wiem czy uwierzycie ale powiem Wam coś. Mój znajomy normalnie jeździ do pracy pod Berlin i nie jest żadnym kierowcą ciężarówki(wraca normalnie na weekendy). Robi tak już 3 tydzień i powiem Wam ze żadnego sanepidu u niego nie było, żadne specjalne jednostki naszej policji go nie monitorują. Żadne grzywny nie wchodzą w grę, nie mają uzasadnienia, ponieważ nie został wprowadzony żaden stan ani wyjątkowy ani kryzysowy a przy stanie epidemiologicznym takie praktyki nie maja żadnych podstaw. A wy się tu napinacie. Rozumiem że inną sprawą jest praca na przygranicznych bazarkach/rynkach.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.