Reklama [góra]


Tak wyglądał protest po drugiej stronie mostu [foto] [video]


Również po niemieckiej stronie w piątek odbywały się protesty pracowników transgranicznych. Na moście w pewnej chwili doszło do zablokowania jezdni. 


Zdjęcia z drugiej strony mostu otrzymaliśmy od naszych czytelników. Każdy kto przekroczyłby granicę i chciał wrócić do Polski musiałby odbyć 14-dniową kwarantannę. Do mediacji na prośbę grupy protestujących włączyła się burmistrz Chojny Barbara Rawecka.


Sytuację w Krajniku Dolnym relacjonowaliśmy na żywo na naszym profilu na Facebooku. Transmisja zgromadziła ponad 2000 widzów i około 50 tysięcy wyświetleń! Na miejscu byli wyłącznie redaktorzy chojna24.pl. O proteście pisaliśmy na bieżąco w artykule Zwiększone siły policyjne i blokada mostu. Protest w Krajniku Dolnym


10 komentarzy:

 1. Hahaha, pseudostrażak negocjatrem!! Niech on się zdecyduje w końcu gdzie mieszka, czy w Polsce czy w Niemczech!
  Ale pizzy nie było? Uuuu, Rawecka nawaliła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uuuuuu nawet para roku się zjawiła ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ja bym uważał gdy tak go nazwywasz. W końcu jest radnym i może się obrazić. A i Rawecka moze byc niepocieszona.

   Usuń
 4. A dlaczego Pani burmistrz nie dostała kwarantanny skoro przeszła na drugą stronę?? Czy to jest w porządku???

  OdpowiedzUsuń
 5. Smutne i jest to, że polską stronę reprezentowała policja w rozmowie z polskimi obywatelami, których sytuacja zmusiła do pozostania w miejscu pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Szanowna Redakcja moze wystosować zapytanie do Burmistrz Raweckiej, czy Poczta Polska zwróciła sie do niej o wydanie danych wyborców gminy Chojna? Jeśli tak, to czy te dane zostały przekazane czy nie? No chyba, ze redakcja boi sie takich pytań?

  OdpowiedzUsuń
 7. Piszczie skargę do rzecznika praw obywatelskich kto nam transgranicznym zapłaci za okres kwarantanny niemiecki pracodawca nie chce kasa chorych też nie niech płaci nasze kochane panstwo

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.