Reklama [góra]


Triduum Paschalne. Gdzie oglądać mszę świętą na żywo z kościołów w regionie? [video]W Wielki Czwartek rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego, czyli celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. 


W związku z epidemią koronawirusa wierni muszą pozostać w domach. Ze świątyń w naszym regionie będą przeprowadzane transmisje nabożeństw. Od Wielkiego Czwartku do niedzieli zmartwychwstania kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w swojej historii: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Wiele parafii w Polce zdecydowała się  na transmisję na żywo z nabożeństw. Poniżej podajemy linki do stron gdzie można oglądać tranmisję na żywo z kościołów w powiecie gryfińskim i myśliborskim. 

Myślibórz - Kolegiata Myśliborska

5 komentarzy:

 1. CZARNI Youtuberzy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co komu transmisja skoro ludzie i księża mają za nic obecną sytuację msze odbywają sie jak zawsze. Oczywiście nie w Chojnie bo jest komisariat.wystarczyloby się przejechać po wioskach. W kościołach komplety. Księża nie zrezygnują bo jak nie ma ludzi to taca chuda

  OdpowiedzUsuń
 3. W Mieszkowicach jest komisariat i na mszach jest 20-40 osób.Sytuacja z soboty Policjanci wieczorem podeszli pod kościół postali i odeszli a w środku około 50-60 osob.Ksiadz się tym nie przejmuje bo przecież policjanci da dobrze znani i mandatów nie naloza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proponowałabym zająć się swoim życiem. Głupoty piszecie. A nawet jeśli to kościoły w Chojnie i Mieszkowicach są na tyle duże, że spokojnie i w bezpiecznej od siebie odległości pomiescilyby znaczną ilość ludzi. Ale po co? Najlepiej pozamykać wszystko i z ludzi głupich robić jeszcze głupszych. Co widać po komentarzach wyżej. A policja niech się zajmie czymś pożytecznym a nie pod kościołem stoi. Tam się nikomu krzywda nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. W Chojnie msze odbywają się pełną parą, po kilka razy dziennie. Wystarczyło przyjść pod Kościół św Trójcy. Ludzie lecą jak szaleni. Jestem katolikiem, ale skoro zostań w domu to zostań w domu. Wrazie choroby to ksiądz nas nie uzdrowi. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.