Reklama [góra]


Posterunek zawodowej straży pożarnej jeszcze w tym roku, ale nie... w Chojnie!


Już od kilku lat mówi się o utworzeniu drugiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w powiecie gryfińskim. Ostatnio mówiono o utworzeniu posterunku JRG w Chojnie, jak się okazuje, jeszcze w tym roku zawodowi strażacy znajdą się na południu powiatu, ale w... Moryniu. 


Skąd nagła zmiana lokalizacji? Powody są dwa, jednym z nich jest lokalizacja — Utworzenie w Moryniu posterunku Państwowej Straży Pożarnej jest świetnym pomysłem. Moryń jest miejscowością położoną praktycznie na środku południa powiatu, dzięki temu strażacy będą mogli w krótkim czasie wszędzie dojechać — mówi nam Hubert Krysiak, prezes lokalnej jednostki OSP Moryń — ponadto nasza jednostka ma około 100 interwencji w ciągu roku. 

Jak tłumaczy osoba związana z dowództwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,  drugim argumentem przemawiającym za Moryniem to... finanse — udało nam się zakupić korzystnie obiekt, który jest już fizycznie wybudowany i doskonale sprawdzi się na nasze potrzeby. Pozostaje nam go tylko przystosować w środku. 

Prywatny inwestor na ulicy Dworcowej wybudował duży obiekt z garażami. Kilka tygodni temu deweloper zgłosił się do straży pożarnej z propozycją sprzedaży obiektu. Negocjacje udało się zakończyć pozytywnie. 

Wykończenie i przystosowanie obiektu ma potrwać maksymalnie do końca sierpnia, we wrześniu będzie już tu funkcjonował posterunek. 
Aktualizacja, 17:30
Informacja jest oczywiście Primaaprilisowym żartem, nie wszyscy dali się nabrać, ale znalazło się kilka osób, które uwierzyły w posterunek zawodowej straży w Moryniu :) 
W tym szczególnym okresie życzymy Wam dużo radości i uśmiechów :)

4 komentarze:

 1. Brawo Rawecka !!! Brawo radni chojeńscy!!! Dziękujemy tobie Konarski!!!! Jesteście cieńcy jak barszcz w barze mlecznym!!! A tak się zarzekali, chwalili, po plecach klepali, obłudnicy!! A tu kicha! Z obietnic wyszło jedno wielkie G !! I znów Chojna (czytaj: jej mieszkańcy) została wyrolowana! Mówiłem, że Rawecka jest za cienka i jedyną rzeczą, którą moze prowadzić to wóz drabiniasty a nie gminę, ale wszyscy zapatrzeni w nią jak w obrazek!! Gratulacje!!!! Pozdrowienia dla strażaków wyrolowanych przez Rawecką i jej pseudostrażaka ze Schwedt!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty Janek powiedz jej to w oczy jak żeś taki bohater!

   Usuń
 2. Kretynie pierwszy kwietnia jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem idioto, dlatego to napisałem.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.