Reklama [góra]


4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka [video]


Z badań przeprowadzanych cyklicznie przez Główny Urząd Statystyczny dotyczących zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że Polacy coraz większym szacunkiem darzą strażaków. 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. 


Straż pożarna jest dziś jednostką, która ma wszechstronny zakres działań.  Strażacy interweniują nie tylko do pożarów, są niezbędni do pomocy przy wypadkach a nawet pomagają zwierzętom. W ostatnich tygodniach strażacy czynnie włączyli się do pomocy przy epidemii Covid-19. W wielu gminach jednostki OSP pomagają osobom na kwarantannie lub dezynfekują miejsca publiczne. 

W ostatnich latach mocno wyspecjalizowały się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród druhów znajdują się osoby po różnych kursach specjalistycznych. Wielu strażaków po ukończonym kursie KPP może pomagać potrzebującym gdy w regionie zabraknie karetki pogotowia. 


W wielu raportach praca strażaka określana jest, jako zawód wysokiego ryzyka, ale także przede wszystkim zaufania społecznego. W tym roku większość zaplanowanych obchodów święta nie odbędzie się lub zostaną ograniczone do minmiun wszystko z powodu pandemii koronawirusa.


Wszystkim strażakom z okazji ich święta składamy podziękowania za realizowanie codziennych zadań i poświęcenie w obronie życia i mienia ludzkiego. Życzymy bezpiecznej służby oraz szczęśliwych powrotów z każdej akcji. Dużo zdrowia i spełnienia w życiu osobistym. 

3 komentarze:

  1. w widuchoqwej tylko pija po powrocie z kielc z nowa bryką..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A w Chojnie kiedy będzie nowa gablota?

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.