Reklama [góra]


Arcybiskup Andrzej Dzięga apeluje o pozostanie w domach


Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla tych wszystkich, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych. 


Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca. 

Biorąc pod uwagę ciągle trwający stan epidemii w naszej Ojczyźnie, uwzględniając nadal obowiązujące normy sanitarne wprowadzone przez władze państwowe jak równie wskazania Prezydium KEP z dnia 21 marca br., na podstawie kan. 87 §1, w związku z kan. 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, do dnia 30 czerwca br. udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla tych wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet, a dla osób będących w dyspozycji duchowej (stan łaski uświęcającej lub szczery żal za grzechy, połączony z postanowieniem naprawy życia wg zasad wiary świętej) także z duchową Komunią świętą.
Całą wspólnotę Ludu Bożego nad Odrą i Bałtykiem ogarniam modlitwą w tym szczególnym czasie domowych. Na duchowe owoce tego czasu i pogłębienie wiary udzielam błogosławieństwa.

1 komentarz:

  1. Szkoda, że nam to odwołali...
    http://www.chojna24.pl/2020/05/archidiecezjalne-dni-modych-beda-w.html

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.