Reklama [góra]


IMGW alarmuje - tak sucho nigdy nie było [video]


Musimy dbać i oszczędzać bezcenną wodę w życiu codziennym, w pracy, na każdym krok - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Bezśnieżna zima, anomalie termiczne, brak wiosennych deszczy, zaburzenie wegetacji oraz nałożenie się efektów poprzednich 5 lat powodują, że od lutego mamy suszę i niedobór wody niemal w całej Polsce. Wszyscy musimy zacząć działać.

Stosowne rozwiązania systemowe trzeba wdrażać w tempie ekspresowym. A samorządy muszą szukać prostych i szybkich rozwiązań retencyjnych. Kluczem do rozwiązania problemu jest również każdy z nas. Czytamy w raporcie synoptyków.

Co możemy zrobić sami?

Na każdym poziomie gospodarki, zaczynając od nas samych, musimy gromadzić i magazynować wodę jaka pojawi się w postaci deszczu. Oszczędzajmy wodę przy zmywaniu naczyń, zachowajmy rozsądek przy podlewaniu ogródków. Jeśli to możliwe, wdrażajmy recykling wody. Pamiętajmy o tym, że człowiek składa się z wody. Bez wody nie ma życia. Musimy ją szanować na każdym poziomie i oszczędzać. Woda to skarb i musimy traktować ją z należytym szacunkiem.

Poniżej materiał filmowy który przedstawia wskaźnik wilgotności gleby w warstwie korzeniowej płytkiej i głębokiej w okresach wegetacyjnych 2015-2019.

3 komentarze:

 1. To dopiero ceny żywności wyskoczą w górę! A co rząd PiS na to? Nic bo najważniejszy jest szwindel z głosowaniem korespondencyjnym i podkupywaniem innych posłów!
  Skorumpowany rząd PiS to porażka i plama na honorze całej POLSKI!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. czekaj wróci PO i będziesz jadł szczaw i mirabelki, czekaj może na złodziei ktoś zagłosuje.
  opłacony troll internetowy ??? to ty, bo mam chęć cię ……………………….. no

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe jak kurw.. troll? Wasi towarzysze piso_trolle się bardzo ale to bardzo ostatnio starają! Nikt mi za to nie płaci a zwłaszcza PO_paprańce! Nie oglądam kurwizzji i nie mam przepranego mózgu! Lepiej napisz jak zmierzacie wybrnąć z tej kryzysowej sytuacji... merytorycznie proszę!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.