Reklama [góra]


Jak będzie wyglądał nowy piłkarski sezon i kiedy mógłby się rozpocząć?


Rozgrywki piłkarskie w ligach regionalnych, czyli od IV ligi w dół, w sezonie 2019/2020 nie zostały dokończone. Czy w związku z pandemią koronawiursa uda się rozpocząć bez problemów nowy piłkarski sezon?PZPN zgodnie z decyzją prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej odwołał rozgrywki w IV lidze i niższych klasach. W niektórych ligach wiosenne mecze nie zdążyły nawet zostać rozegrane. Teraz zarówno kibice jak i piłkarze skupiają się na nowym sezonie, jednak czy uda się go rozpocząć bez przeszkód? 

Piłkarski sezon w niższych ligach rozpoczyna się na przełomie sierpnia i września oraz kończy w czerwcu. Z jednej strony nie wiadomo czy obecna sytuacja związana z Covid-19 się uspokoi, z drugiej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski od kilku tygodni mówi o drugiej fali zachorowań na jesień. 

Według nieoficjalnych informacji Polski Związek Piłki Nożnej i związki wojewódzkie mają szykować się do powrotu w drugiej połowie lipca. Do 20 czerwca organizatorzy rozgrywek mają otrzymać od klubów informację o przystąpieniu do rywalizacji. 

Kolejną alternatywą, która jest brana pod uwagę jest rozpoczęcie kolejnego sezonu w systemie wiosna - jesień. To propozycja  od wiceprezydenta FIFA Victora Montaglianiego.

Czytaj również: 
Koniec piłkarskich emocji. Sezon 2019/2020 zakończony. Jest decyzja PZPN

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.