Reklama [góra]


Jak wyglądają badania na koronawirusa w przychodni? [video]


W punktach pobrań przychodni w Chojnie można wykonać płatne badanie w kierunku posiadania przeciwciał anty-Sars-CoV-2. Jak wyglądają takie badania sprawdził nasz dziennikarz. 

Dzięki uprzejmości przychodni "Dom" sprawdziliśmy jak wygląda badanie serologiczne, podczas którego następuje oznaczenie przeciwciał w klasie IgM oraz IgG. Ten test nie służy do rozpoznawania Covid-19 ale dzięki niemu możemy się np. dowiedzieć czy przebyliśmy zakażenie w przeszłości i nasz organizm wytworzył przeciwciała.


Takie badanie kosztuje w przychodni "Dom" od 120 złotych. Przychodnia sfinansowała kilkadziesiąt testów dla swoich pacjentów

Jak wygląda badanie? 

Należy zarejestrować się telefonicznie. Ze względu na wprowadzone procedury bezpieczeństwa należy przyjść o umówionej godzinie. Pielęgniarka w kombinezonie ochronnym będzie pobierała nam próbkę z krwi żylnej. Możemy wybrać, które przeciwciała możemy oznaczyć (IgG lub IgM/A lub oba). 

Pielęgniarka wykonująca badania ma na sobie odzież ochronną. 
Otrzymujemy numer zlecenia i na stronie internetowej laboratorium "Diagnostyka" możemy sprawdzić wyniki on-line. Czas oczekiwania na wynik badania wynosi obecnie do 4 dni roboczych. 

Dodatni wynik badań może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości lub toczącej się infekcji. Wynik ujemny nie wyklucza zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ujemny wynik oznacza, że organizm nie wytworzył przeciwciał i nie wyklucza infekcji SARS-CoV-2. 

5 komentarzy:

 1. Wynik taki wynik sraki...jestem za tym żeby takie badanie odbywało się w specjalistycznym szpitalu. Najlepsze badanie to pobranie wymazu z gardła. I pod okiem laborantów specjalnie wykształconych w tym kierunku. W tv pokazują jak byk na jakiej zasadzie odbywa się badanie na wirusa. A że wy ludzie jesteście naiwni to róbcie i płaćcie, to wasze pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piso ciemnogrodzie dalej TVPiS oglądajcie! :DDD

   Usuń
  2. Laboranci?! Badania wykonuje Diagnosta Laboratoryjny, nie żaden laborant...

   Usuń
 2. Czy Redakcja moze oznaczac płatny tekst jako TEKST REKLAMOWY !! Bo to co przedstawiacie to czysta reklama!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przynajmniej wiadomo że testy są dostępne dla każdego w każdej chwili. Ludzie powinni wiedzieć, że w razie wątpliwości czy podejrzeń moga uderzać do Laboratoriów Diagnostyki na wykonanie testu. Testy na przeciwciała robione są dwiema metodami serologiczną, ale też kasetkową, gdzie krew pobiera się z palca

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.