Reklama [góra]


Pomimo deszczu w lasach wciąż obowiązuje zagrożenie pożarowe


Kilka dni opadów deszczu nie polepszyła znacząco sytuacji w lasach. Cały czas strażacy i leśnicy utrzymują wysoki stan gotowości na wypadek pożarów w lesie i terenów sąsiadujących. W tym roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie było już ponad 100 akcji gaśniczych, niektóre z użyciem samolotów. 

- Lasów nie zamykamy dla ludzi, bo wiemy jak ważna jest możliwość rekreacji w terenie zielonym. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie pozostawianie śmieci w lesie - mówi Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. 

Pamiętajmy, aby ochronić lasy przed pożarami duże znaczenie ma odpowiednie zachowanie się każdego z nas w lesie lub jego okolicy. Przede wszystkim ważne jest przestrzeganie zakazu posługiwania się otwartym ogniem na terenach leśnych i w jego sąsiedztwie.

Prawnie zabronione jest także wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych na łąkach, ścierniskach i skarpach rowów. Leśnicy liczą na współpracę ze społeczeństwem zwłaszcza w wykrywaniu źródeł ognia, a w przypadku zauważenia pożaru należy powiadomić straż, nadleśnictwo lub właściciela lasu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.