Reklama [góra]


Problemy przygranicznych kupców i przedsiębiorców. "Gdzie panowie politycy byli od marca?" [list od czytelniczki]


W piątek do Osinowa Dolnego przyjechał poseł na sejm RP Grzegorz Napieralski wraz z radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego Artutem Nyczem. Politycy spotkali się z kupcami, którzy domagają się otwarcia przejścia granicznego. 

Przejście graniczne Osinów Dolny — Hohenwutzen jest zamknięte od 15 marca. Od tego czasu nie funkcjonuje targowisko i przygraniczne biznesy. Przedsiębiorcy liczą straty, rozpoczęły się również zwolnienia pracowników. W tej przygranicznej miejscowości w gminie Cedynia handel i usługi dla klientów z Niemiec dają pracę dla ponad dwóch tysięcy osób. 

Wizytę polityków skomentowała nasza czytelniczka, Pani Jola, której list w całości publikujemy poniżej: 

(...) chciałam się podzielić uwagami nad obecną sytuacją polityczną. Zirytował mnie fakt pojawienia się w piątek w Osinowie posła Napieralskiego w otoczeniu Artura Nycza radnego Sejmiku. Pytam, gdzie Ci panowie byli od marca, a w szczególności od czasu zamknięcia granic? Nikt nie pytał nas mieszkańców jak nam się tu żyje? 


Jak były wybory to jeździli od wsi do wsi. Były wspólnie zdjęcia, stękanie na zły PiS. A sami co robią? Zony na etatach urzędowych (?). Pensja co miesiąc na koncie, a my zostaliśmy pozostawieni sobie sami. Na to wychodzi, że PIS jak robił tak robił ale pomagała, a opozycja się obudziła jak zmieniła kandydata na Prezydenta RP? Przed wyborami każdego tygodnia w portalu był obecny ówczesny senator. I co teraz?

Szkoda, że to wszystko firmowała Ewa Dudar, znana i lubiana aktywna kobieta. Może Pani jako starosta wpłynie na swoich kolegów by działali aktywnie. Przecież to Pani nas namawiała do głosowania na Artura Nycza i Grzegorza Napieralskiego oraz Magdę Kochan. 

Proszę do nas nie mieć pretensji jak nie zagłosujemy na Trzaskowskiego. Za to, co zrobiliście z Kidawą.Czytaj również:

5 komentarzy:

 1. Przyjechali,popatrzyli coś tam powiedzieli i na tym koniec.Musimy liczyć na siebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Za trzy tygodnie jak granice zostaną otworzone to zasługi będą sobie przypisywali. Soczysta obłuda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Po to są teraz a nie dwa, trzy tygodnie temu. Tu nie ma przypadków. Teraz tylko czekać na wystąpienie posła Budki w Sejmie i gości TVNu.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.