Reklama [góra]


Rząd znosi kolejne ograniczenia. Wiemy kiedy ruszą siłownie, baseny, teatry i kina! [video]


Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w środę 27 maja przedstawił plan luzowania obostrzeń na najbliższe dni. W przeciągu dwóch tygodni odblokowane zostaną wszystkie branże. 
Od 30 maja zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Nadal będzie jednak obowiązywał dystans społeczny 2 metrów z wyłączeniem rodziców z dziećmi wymagającymi opieki, osób niepełnosprawnych z opiekunami oraz osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących. 


Zniesiony zostanie również limit osób w restauracjach, kawiarniach i barach oraz w sklepach. W lokalach gastronomicznych do momentu zajęcia stolików będzie trzeba mieć zakryte usta i nos. Tutaj również zalecany jest dystans społeczny. Zniesiony zostanie również limit wiernych w kościołach, ale zachowany musi zostać dystans społeczny. 

Zgromadzenia i wesela w nowej rzeczywistości 

Od 6 czerwca dozwolone będą zgromadzenia na świeżym powietrzu do 150 osób, obowiązkowe jednak będzie zasłanianie nosa i ust oraz utrzymanie dystansu 2 metrów. Zgoda na organizację zgromadzeń będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej w danym regionie i miejscu. 
Będzie możliwa organizacja uroczystości weselnych do 150 osób, weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Ruszają siłownie, pływalnie, solaria, kina i teatry

Od 6 czerwca rząd znosi ograniczenia we wszystkich branżach. Ponownie będą mogły otworzyć się kina, teatry, opery, kluby fitness, siłownie, pływalnie, solaria czy salony masażu.

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.