Reklama [góra]


Wideokonferencja w sprawie przyszłości piłkarskiej rundy wiosennej


Z inicjatywy prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka odbyły się wideokonferencje z udziałem prezesów klubów III ligi, czwartej ligi oraz czterech grup klasy okręgowej.- Do 11 maja zobowiązaliśmy się podjąć decyzję dotyczącą obecnego sezonu. To czy będziemy mogli dokończyć rozgrywki uzależnione jest przede wszystkim od sytuacji epidemicznej. Musimy otrzymać zgodę z ministerstwa sportu na grę, a samorządy muszą otworzyć boiska. Bardzo ważna jest jednak dla nas także opinia klubowych działaczy. To oni najlepiej wiedzą w jakiej sytuacji znajdują się ich zespoły, czy i kiedy będą mieli możliwość wznowienia treningów i czy warto dokańczać obecny sezon. A jeżeli tak, to w jakiej formie – mówi Jan Bednarek.

Wideokonferencje przeprowadzone zostały osobno z każdą ligą. Podczas spotkania działacze dowiedzieli się o możliwościach jakie stwarza klubom tarcza antykryzysowa 2.0, zwłaszcza dotyczących dotacji z samorządów.

Każdy z prezesów klubów miał możliwość wypowiedzi i określenia za jaką jest formą dokończenia rozgrywek. W sumie głos zabrało ponad stu działaczy.

- Usłyszeliśmy wiele merytorycznych wypowiedzi. Mamy duży materiał do analizy, a będzie go jeszcze więcej ponieważ w przyszłym tygodniu odbędę wideokonferencje z prezesami klubów z klasy A i klasy B. Po weekendzie majowym odbędzie się wideokoferencja z prezesami poszczególnych związków wojewódzkich. Podczas niej zapadną ostateczne decyzje – dodał Bednarek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.