Reklama [góra]


Mocne poparcie dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chojnie


Marek Gróbarczyk Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w towarzystwie Czesława Hoca Posła na Sejm RP IX kadencji, Dyrektora Biura Ministra Katarzyny Figlewicz, Andrzeja Szelążka Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Marka Duklanowskiego Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej odwiedził Chojnę w poniedziałek 22 czerwca.

Podczas wizyty ministra Marka Gróbarczyka i posła Czesława Hoca władze Chojny rozmawiały na temat budowy zbiornika retencyjnego. 


Jest realna szansa otrzymania kilkuset tysięcy dofinansowania na ten cel z programów krajowych.
Poruszono temat zawodowej straży pożarnej w Chojnie. W przyszłym roku mają być poczynione pierwsze kroki w tym kierunku. Zawodowa straż pożarna to przyszłość dla naszych strażaków z lokalnych OSP ponieważ z nich będą rekrutowane kadry straży zawodowej. Do naszych gmin docierają nowe wozy strażackie, posłowie zapewniają, że nie są to ostatnie jednostki jakie dotarły do naszych OSP. Będzie to kontynuowane za rządów Prawa i Sprawiedliwości. 
  
Wizyta ministra i posła mocno przekłada się na zacieśnienie współpracy lokalnego samorządu z rządem w celu pozyskiwania funduszy ze środków krajowych na inwestycje, a przede wszystkim na rozwój naszej gminy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.