Pierwsza tegoroczna wyprawa kajakowa po Międzyodrzu


W niedzielę 14 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zaprasza na pierwszą w tym roku wyprawę kajakową po Międzyodrzu. 

Pierwsza połowa czerwca to czas, gdy na na tym terenie grążele i grzybienie kwitnią najbardziej. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie kulminacja. Popłyniemy szlakiem kwiatów, ale zobaczymy także budowle hydrotechniczne i kilka innych ciekawych miejsc. Przebijemy się także przez jeden zarośnięty kanał, ok. 15 m, tak dla urozmaicenia.

Cała trasa będzie miała ok. 11 km, czas pływania ok. 3h. Poziom trudności to 3-4 w skali 10 punktowej. Cena za kajak to 50,00 zł. Zapisy pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie).


Regulamin uczestnictwa w spływie kajakowym

 1. Uczestników spływu kajakowego (dalej zwanego wyprawą) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.
 2. Organizatorem wyprawy jest Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie (OSiR).
 3. Wyprawa odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2020 r. z plaży nad Odrą w Gryfinie o godzinie 9:00. Zakończenie w tym samym miejscu. Wyprawa jest płatna w kwocie 50 zł za kajak. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (kajak 2-osobowy, wiosło, kamizelka asekuracyjna - sprzęt przed startem wyprawy będzie zdezynfekowany), opieka wykwalifikowanego ratownika, przewodnik. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
 4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wyprawie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
 5. Zapisy na wyprawę odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.
 6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
 7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wyprawie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; RODO; Dz. U. Unii Europejskiej L z 2016 r. nr 119, str. 1 oraz Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.).
 8. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki w Gryfinie na plaże nad Odrą (ul. Sportowa) do godziny 8:45 i uiszczają opłatę.
 9. Na plaży nad Odrą należy zakryć nos i usta maseczką lub częścią odzieży, chyba że zostanie zachowany odstęp ponad 2 metry.
 10. Przewidywany czas trwania wyprawy to ok. 3 godziny, orientacyjna długość trasy to ok. 11 kilometrów.
 11. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.
 12. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu, e-papierosów i zażywania środków odurzających.
 13. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.
 14. Podczas wycieczki zabrania się:
  - stania i kucania w kajaku,
  - siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych,
  - skakania z kajaka do wody,
  - korzystania z kajaka z nie założoną na siebie kamizelką asekuracyjną.
 15. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wyprawy odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.
 16. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.
 17. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wyprawy.
 18. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wyprawa ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana. Informacja o tym zostanie przekazana odpowiednio wcześniej na podane numery telefonów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza