Przygotowują kąpieliska do sezonu letniego [foto]


U progu sezonu letniego poszczególne gminy szykują swoje kąpieliska do przyjęcia plażowiczów i turystów.Przygotowania rozpoczęły między innymi gminy Stare Czarnowo i Dębno. Jezioro Binowskie staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do rekreacji i odpoczynku. Brzeg akwenu przeszedł kolejny etap modernizacji. Prace przy zbiorniku trwają systematycznie od 3 lat.

Roboty, które przeprowadzono w maju br., objęły obszar wody oraz linię brzegową. W pasie o szerokości 24 metrów wzdłuż jeziora oraz 15 metrów w głąb jego lustra, dokonano wycinki moczarki kanadyjskiej oraz trzciny pospolitej. Dodatkowo wybrano 10 centymetrów warstwy ziemi i namułu, który pozostał po usuniętej roślinności i zastąpiono go warstwą piasku płukanego. 

Szykują plażę w Dębnie 

Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębnie przystąpili do remontów i porządkowania na plaży miejskiej. Oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego zaplanowano na 1 lipca.

W ostatnim miesiącu wykonano remont dachu altany na pomoście, który został mocno zdewastowany. Realizowany jest także projekt „Przystań rekreacji wodnej” w ramach budżetu obywatelskiego. Powstaje drewniany budynek gospodarczy na kajaki i rowery wodne, który powinien być gotowy przed oficjalnym otwarciem plaży.

Zakupiono też sprzęt pływający. Plaża miejska wzbogaciła się w nowe: kajaki dwuosobowe (5 szt.), rowery wodne dwuosobowe (4 szt.), rowery wodne czteroosobowe (2 szt.), kamizelki ratunkowe (20 szt.) i wiosła kajakowe (10 szt.). Wszystko w ramach ww. zadania. Dodatkowo w miejscu, przy którym powstaje przystań wodna pracownicy poprawili oraz umocnili linię brzegową. Jest bezpiecznie i estetycznie. Ponadto na plażę przywieziono 250 ton piasku, który zostanie rozsypany wzdłuż całej linii brzegowej.

Dokonano także przegląd techniczny wyciągu wodnego. Przypominamy, że to atrakcja, która wystartowała w ubiegłym roku. Wyciąg do wakebordingu będzie czynny w sezonie letnim w godz. 10.00 – 18.00.

Oficjalne otwarcie sezonu kąpielowego przewidziano na 1 lipca. Nad bezpieczeństwem kąpiących będą czuwali ratownicy WOPR w godz. 10:00 – 18:00. Dostępna będzie też wypożyczalnia sprzętu pływającego: kajak i rower wodny.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza