Reklama [góra]


Trzeba będzie zachować dystans. Możliwa interwencja służb. Nowe zalecenia dla kąpielisk


Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje dla kąpielisk. Jak trzeba będzie zachować się na plażach i w wodzie podczas sezonu letniego?


Według wytycznych należy zachować takie odstępy, by przypadało 4 m kwadratowe na osobę podczas wypoczynku. Nie trzeba posiadać przy sobie maseczki. Jeżeli ktoś nie stosuje się do zasad , zaleca się pracownikom kąpielisk wezwanie odpowiednich organów.

W toaletach i przy wejściu na plaże powinny zostać stworzenie punkty dezynfekcji rąk.  Przy zachowaniu odpowiedniego dystansu można spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży lub parkingu bez maseczki. 

Jeśli jednak na świeżym powietrzu nie możemy zachować dwóch metrów odległości od innych, np. na zatłoczonym chodniku, wówczas nadal trzeba zasłaniać usta i nos.

3 komentarze:

  1. Powaznie 4 metry a pozniej na trzy cztery wszyscy do wody��zalecenia dla Pislandu ok dla bardziej logicznie myslacych o kant rozj.....na dodatek walna po pare piwek i jacys usmiechnieci wychodza z wody bo zawor puscil...

    OdpowiedzUsuń
  2. w powiecie gryfińskim bezpieczne kąpielisko z ratownikiami powstanie tylko w gminie Trzcińsko w Strzeszowie. Pozostałe gminy gdzie dotychczas były kąpieliska nie planują zadbać o bezpieczeństwo osób kąpiących. Nikt im nie zakazał tworzenia takich miejsc. Brak utworzenia kąpieliska zrzucają na zagrożenie wirusem.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.