Reklama [góra]


VI Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej


Już niebawem, bo 1 lipca po raz szósty będziemy mogli wziąć udział w Rajdzie Szlakiem Pamięci Narodowej! Przez obecna sytuacje związaną z pandemią COVID-19 rajd nie odbył się w pierwotnym terminie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! 

Owy rajd stał się pewnego rodzaju tradycją, a z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia w nim udziału. W pierwszej edycji na swoje rowery wsiadło około 45 osób, a teraz już prawie 200. Właśnie dlatego organizatorzy, którymi są Konstanty Michałowski - Radny, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno - Katarzyna Kupczyk, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP w Gozdowicach i Starych Łysogórkach - Michał Dworczyk i Rada Sołecka Kłosów, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach wyszli naprzeciw nieznośnemu wirusowi.

Tegoroczny rajd na pewno zapadnie wszystkim jego uczestnikom na długo w pamięć, ponieważ odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Rozpocznie się on pierwszego dnia lipca, a zakończy się ostatniego dnia owego miesiąca. Cała zabawa rozpoczyna się w muzeum w Starych Łysogórkach gdzie trzeba zgłosić się po swoj numer startowy, wypełnić kartę zgłoszeniową oraz inne niezbędne oświadczenia. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zainstalowania na swoim telefonie Endomondo, Strave lub innej podobnej aplikacji, a potem może ruszać w trasę! Celem jest aby każdy z uczestników przejechał przynajmniej 30km po rejonie Pamięci Narodowej, a trasę każdy może wyznaczyć sobie według własnych upodobań.

Jeśli uznamy, że zrobiliśmy wystarczającą ilość kilometrów wystarczy zrobić zrzut ekranu, na którym będzie widać ile pokonaliśmy kilometrów oraz udać się do muzeum w Gozdowicach. Na miejscu na każdego będą czekać pamiątkowe medale oraz zestaw gadżetów rajdowych!

Cały rajd jest finansowany z programu Społecznik 2019-2021- Program Marszałkowski oraz został objęty patronatem przez Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza, Starostę Powiatowego Wojciecha Konarskiego oraz Burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwę. Oczywiście ze wzgledów bezpieczeństawa każdy uczestnik powinien zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową, a jeśli takiej nie posiada to będzie mógł ją otrzymać na starcie. Również przez obecnie panującą sytuację w kraju związaną z wirusem COVID-19 uczestnicy proszeni są aby jeździć w grupach do dziesięciu osób.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do Rajdu i wspólnej
zabawy!

Martyna Bitner 18- LO Szczecin

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.