Reklama [góra]


Będzie blokada popularnych aplikacji? Resort cyfryzacji zabrał głos


We środę 29 lipca w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja w sprawie blokady TikToka i AliExpress.


TikToka  to  mobilna aplikacja internetowa, której główna funkcjonalność polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich (do 1 min.) materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. Została utworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016. Dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych.

Z kolei AliExpress to chiński serwis sprzedażowy, należący do Alibaba Group. Został uruchomiony w 2010 roku, jako platforma poświęcona wyłącznie sprzedaży detalicznej.

Resort cyfryzacji skomentowało  doniesienia W sieci pojawił się artykuł, według którego rząd w tajemnicy pracuje nad specjalnym prawem, które pozwoli na zablokowanie w Polsce działania niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych. To nieprawda!.

Zapewniamy: rząd, w tym Ministerstwo Cyfryzacji, nie pracuje nad przepisami, które miałyby umożliwić zablokowanie jakichkolwiek mediów społecznościowych w Polsce (w tym Tik Toka), czy też jakichkolwiek serwisów sprzedażowych (w tym AliExpress). To fake news!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.