Reklama [góra]


Droga nie zostanie zamknięta dla ruchu. Ważna informacja dla kierowcówDroga wojewódzka 120 na odcinku Wełtyń - Gardno nie będzie narazie zamknięta. Obyło się spotkanie zastępcy burmistrza Tomasz Milera z przedstawicielem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz z wykonawcą robót. Jeszcze raz została przedstawiona sytuacja w gminie oraz stanowczy brak akceptacji dla planu tak długiego zamknięcia drogi, bo aż na prawie dwa miesiące. 


Oczekiwania okazały się skuteczne. Remont zacznie się najwcześniej 18 sierpnia i będzie maksymalnie skrócony. Całkowite zamknięcie drogi trwać będzie ok. 7-10 dni.  Czas zamknięcia może się wydłużyć, jeżeli mimo wykonanych badań geologicznych, okaże się że w miejscu budowy przepustu są grunty, wymagające dodatkowych wzmocnień (ryzyko to przez wykonawcę zostało ocenione jako niskie). Umożliwi to przejście na ruch wahadłowy i powrót autobusów na stałą trasę.  Dodatkowo Gmina Gryfino jest w stanie udostępnić jeszcze jedną drogę na dodatkowy objazd, pomysł musi być jednak jeszcze sprawdzony. 

Zastępca burmistrza Tomasz Miler zapewnia, że w tym tygodniu sprawa będzie wszechstronnie analizowana, w piątek będziemy oczekiwać potwierdzenia nowych, znacznie skróconych terminów prac na tej drodze.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.