II tura wyborów prezydenckich w reżimie sanitarnym [video]


W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. 


W lokalach wyborczych będą obowiązywać nowe zasady głosowania. Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do lat 3 i niepełnosprawni będą obsługiwani w pierwszej kolejności. 


Wciąż obowiązuje reżim sanitarny. Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich wyborcy nadal będą musieli pamiętać o środkach ostrożności - obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży oraz skorzystaniu z płynu do dezynfekcji lub przyjściu w rękawiczkach. Zalecane jest też zabranie własnego długopisu. 

Na karcie podane zostaną nazwiska kandydatów na prezydenta RP. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić X. Muszą to być co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Znak X stawiamy w kratce przy wybranym kandydacie.

Sondażowe wyniki wyborów powinniśmy poznać w niedzielny wieczór, oficjalne zostaną podane przez Państwową Komisję Wyborczą najprawdopodobniej w poniedziałek. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza