Kolarze z regionu ścigali się na zawodach w Gorzowie Wielkopolskim

Park Zacisze i Góra Kozacza Góra w Gorzowie Wielkopolskim to miejsce drugiego wyścigu z serii Zachodniej Ligi MTB. Na podium stanęli kolarze z naszego regionu.

Zawodnicy tradycyjnie mieli do wyboru wyścig na dwóch dystansach - mini i mega, ściganie odbywało się w formule XC, czyli trasie typu cross-country. Przygotowana została specjalna pętla o długości ok 4 km, kolarze musieli pokonać kilkukrotnie. Trasa miała ponad 140 metrów przewyższenia na jednym okrążeniu, a to oznacza, że była mocno interwałowa a zawodnicy musieli zmierzyć się z wieloma podjazdami.

Na dystansie MINI zwyciężył Michał Ceglewski z AMG Cybinka Team (00:44:19). Drugi był Bartosz Wentland (00:44:58) a trzeci Filip Hasse (na zdjęciu powyżej, pierwszy z prawej) z Gryfina (00:45:40).

Podium kategorii M3A - pierwszy z lewej to Ariel Kozłowski.

W kategorii M3A drugie miejsce zajął Ariel Kozłowski z Bike Team Chojna (00:49:16), a w kategorii M6A podium zdobył Jan Kozłowski (Bike Team Chojna).

Podium kategorii M6A, z lewej Jan Kozłowski.
Na mecie zameldowali się również inni kolarze z naszego regionu. 5. miejsce w kategorii M3 zajął Paweł Sławiński z Bike Team Chojna (00:59:10).