Reklama [góra]


Policjant po służbie zatrzymał podpalacza


W poniedziałek 27 lipca około godziny 19:00 w miejscowości Nawodna doszło do zatrzymania sprawcy podpalenia przez policjanta będącego po służbie.Asp. szt. Jacek Jakubik, Kierownik Refetaru Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Policji w Chojnie, podróżował swoim prywatnym samochodem drogą pomiędzy miejscowościami Lisie Pole – Nawodna. W pewnym momencie zauważył na poboczu pojazd marki Renault oraz młodego mężczyznę, który to biegł przez pobliskie pole. Mężczyzna ten wsiadł do swojego pojazdu po czym szybko ruszył w kierunku miejscowości Nawodna. 

Gdy asp. szt. Jakubik podjechał bliżej oraz spojrzał w kierunku z którego biegła osoba zauważył palącą się prawą ścianę sterty ułożonej ze słomianych balotów. Policjant niezwłocznie udał się za pojazdem. W miejscowości Nawodna funkcjonariusz zauważył jak pojazd wjeżdża na jedną z posesji, po czym wysiada z niego młody mężczyzna oraz nerwowo zamyka bramę wjazdową. 

Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd, podbiegł do posesji na której znajdował się mężczyzna, okazał legitymacje służbową oraz wydał polecenie by ten się zatrzymał. Młodzieniec początkowo był zaskoczony. Policjant wyjaśnił o co chodzi. Po chwili mężczyzna przyznał się do podpalenia sterty lecz nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił.

O podjętych czynnościach oraz o podpaleniu Kierownik Referatu Dochodzeniowo Śledczego niezwłocznie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie, który to zawiadomił odpowiednie służby, a także skierował na miejsce załogę Policji w celu przetransportowania sprawcy podpalenia do KP w Chojnie. 22 letni mężczyzna został zatrzymany, natomiast w danej sprawie toczy się postępowanie.

O pożarze informowaliśmy jako pierwsi w artykule Strażacy wezwani do pożaru stogu siana. Policja złapała podpalacza
fot. archiwum 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.