Reklama [góra]


Rośnie ruch na trasach rowerowych Pomorza Zachodniego


Od kilku do nawet ponad 120% wynoszą wzrosty ruchu rowerowego w punktach pomiarowych na trasach rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Zwiększone zainteresowanie odnotowano m.in. w Darłowie i Rogowie na trasie Velo Baltica, a także w Chwarstnicy i Nowym Objezierzu na szlaku Blue Velo. Turystyka rowerowa to jedna z form aktywności do której zachęca Pomorze Zachodnie w ramach kampanii promocyjnej #BezpiecznieJakwDomu .

- Turystyka rowerowa to tuż po wypoczynku nad wodą najpopularniejsza forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Rozpoczynając budowę sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim mieliśmy świadomość, że z oddaniem każdego nowego odcinka, z każdymi nowymi kilometrami, będzie rosło zainteresowanie naszymi szlakami. Widzimy, że zainteresowanie turystyką na rowerze wzrasta po wybuchu pandemii. Rower kojarzy się z wolnością i przygodą, do takiego wypoczynku zachęcamy w ramach naszej kampanii #BezpiecznieJakwDomumówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Za kilka miesięcy trasa prowadząca do Siekierek w gminie Cedynia będzie miała swój dalszy ciąg. Cały czas postępują prace na moście, który połączy polską ścieżkę z niemieckimi trasami. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.