Reklama [góra]


Sprawca zabójstwa zasiądzie na ławie oskarżonych. Mieszkańcowi Mieszkowic grozi dożywocie


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 11 maja 2019 r. w Mieszkowicach działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, zadał mu liczne ciosy w okolice głowy i tułowia, a nadto dusił pokrzywdzonego, doprowadzając tym samym do jego zgonu.

O morderstwie w Mieszkowicach informowaliśmy kilka miesięcy temu, ostatnio w artykule Morderstwo w Mieszkowicach. Podejrzany usłyszał zarzuty.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Do zdarzenia doszło w dniu 11 maja 2019 r. w jednym z mieszkań na terenie Mieszkowic. Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzany w wieku 35-lat wielokrotnie zadał pokrzywdzonemu liczne ciosy różnymi przedmiotami oraz rękoma w okolice głowy i tułowia, powodując u niego m.in. rozległe obrażenia na głowie, a nadto dusił pokrzywdzonego poprzez uciskanie na narządy szyi.

Sprawca został niezwłocznie zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie, w toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 148§1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.