Reklama [góra]


Trzaskowski wygrał w regionie. Jak głosował powiat gryfiński i myśliborski?


Dwa tygodnie temu, w pierwszej turze wyborów prezydenckich, to Andrzej Duda triumfował w powiecie gryfińskim i myśliborskim. W II turze zdecydowanie większym poparciem w naszym regionie cieszył się Rafał Trzaskowski. 


W województwie zachodniopomorskim zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski, który na pomorzu zdobył 58,76% głosów. Andrzej Duda uzyskał wynik 41,24%. 

Jak głosował powiat gryfiński? 

W powiecie gryfińskim ta przewaga była minimalna. Rafał Trzaskowski wygrał z Andrzejem Dudą stosunkiem 50,88% do 49,12%. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w gminach Moryń, Chojna, Cedynia, Mieszkowice i Gryfino. Mieszkańcy pozostałych gmin (Stare Czarnowo, Banie, Trzcińsko Zdrój i Widuchowa) częściej wybierali kandydata popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Jak głosował powiat myśliborski?

W powiecie myśliborskim zdecydowanie zwyciężył Trzaskowski, który zdobył 54,74%. Andrzej Duda w tym regionie uzyskał wynik 42,26%. 
Trzaskowski wygrał praktycznie w każdej gminie oprócz Nowogródka Pomorskiego, tam minimalnie więcej głosów zdobył Andrzej Duda (50,16% do 49,84%). W gminach Boleszkowice, Dębno i Barlinek przewaga kandydata KO była znaczna. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.