Wspólne działania służb. Kontrole autokarów


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości związanych z przewozem osób.

Okres wakacyjny sprawia, że na drogach pojawia się więcej pojazdów oraz osób, które korzystają z uroków wakacyjnego wypoczynku. Dlatego policjanci podejmują szereg działań aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas wspólnych działań, policjanci i funkcjonariusze ITD przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z przewozem osób.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów, jego wyposażenie, liczbę przewożonych osób, uprawnienia oraz trzeźwość kierujących. Podczas działań nie ujawniono większych uchybień co pokazuje, że pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie.

Przeprowadzone działania mają charakter cykliczny co oznacza, że w najbliższym czasie odbędą się kolejne kontrole, które mają wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza