BMW pędził 112 hm/h w terenie zabudowanym. Kolejnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy


Policjanci z gryfińskiej drogówki kolejnej osobie zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w dalszym ciągu ujawniają kierujących, którzy to poruszają się z nadmierną prędkością. 

Prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji oraz wypadków. Dlatego też policjanci gryfińskiej drogówki za działania priorytetowe stawiają sobie ujawnianie wykroczeń z art. 92a KW (tj. przekraczanie dozwolonej prędkości) w szczególności na obszarze zabudowanym. Działania te za zadanie mają zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, a co się z tym wiąże zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

W sobotę 1 sierpnia około godziny 14:45 policjanci Ruchu Drogowego pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem w ciągu drogi krajowej nr. 31. Na ulicy Pomorskiej w Gryfinie dokonali oni pomiaru prędkości pojazdu marki BMW, który to poruszał się z nadmierną prędkością. Okazało się, że 27 letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym, aż o 62 km/h. Jechał 112 km /h.

Zgodnie z ustawą Prawa o Ruchu Drogowym, kierującemu zatrzymuję się prawo jazdy na okres trzech miesięcy, dodatkowo nadkłada się na niego wysoki mandat oraz punkty karne. Powyższa kontrola drogowa również zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem wraz z punkami karnymi.

Jest to drugie tzw. 50+, które policjanci Ruchu Drogowego ujawnili w minionym tygodniu. Wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy, również na ulicy Pomorskiej, miało miejsce trzy dni wcześniej. 

Policja ponownie apeluje o przestrzeganie ograniczeń prędkości, w szczególności na obszarze zabudowanym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza