Był nietrzeźwy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i kierował kradzionym motorowerem


W piątek 21 sierpnia br. około godziny 21:15 policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie w miejscowości Mieszkowice na ulicy Dworcowej zatrzymali do kontroli drogowej motorowej marki Piaggio, którym kierował 24-latek, mieszkaniec powiatu gorzowskiego.

Funkcjonariusze kontrolę zaczęli od sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego. Wtedy to alkomat wskazał, że kierujący posiada aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jazda w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przewinienie 24-latka. Następnie po sprawdzeniu osoby przez funkcjonariuszy w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji okazało się, że młody mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim. W związku z czym kierujący popełnił już drugie przestępstwo, lecz kontrola drogowa jeszcze się nie skończyła.

Kolejne co ujawnili policjanci z Chojny to fakt, że motorower marki Piaggio jest kradziony. Został on skradziony, na terenie innego powiatu, tego samego dnia, w którym doszło do powyżej opisanej kontroli drogowej. Pojazd został zabezpieczony, 24 latek zatrzymany, natomiast w stosunku do jego osoby prowadzone jest postępowanie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza