Dino rejestruje działalność pocztową i kurierską. Market będzie otwarty w niedziele?


Spółka Dino zarejestrowała siedem nowych rodzajów działalności. Wśród nich jest między innymi "działalność usługowa wspomagająca transport lądowy", ale też "pozostała działalność pocztowa i kurierska". To może oznaczać, że market będzie próbował ominąć zakaz handlu w niedzielę. 

Taki sam rodzaj działalności ma sieć sklepów Żabka, dzięki temu sklepy stały się niejako placówkami pocztowymi, a to umożliwiło im legalną działalność w niedziele wolne od handlu. Taka furtka w ustawie wzbudza wiele kontrowersji, franczyzobiorcy dotychczas wygrywali procesy sądowe z Państwową Inspekcją Pracy.

Nie wiadomo czy sieć wykorzysta "lukę" w ustawie i faktycznie będzie chciała otworzyć swoje markety w ramach statusu placówki pocztowej. Do tej pory nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie. 

Siec Dino w całej Polsce ma już około 1300 marketów. W naszym regionie Dino jest obecne między innymi w Chojnie, Trzcińsku Zdroju, Mieszkowicach, Moryniu, Cedyni, Myśliborzu, Baniach, Lubanowie, Gardnie, Gryfinie i Starym Czarnowie. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza