Reklama [góra]


Jak przygotować się do obstawiania zakładów bukmacherskich?


Obstawianie zakładów bukmacherskich bez przygotowania jest możliwe, ale czy opłacalne? Zobacz, jakie są najczęściej popełniane błędy na początku gry u bukmachera.

Czy zakłady bukmacherskie można obstawiać bez przygotowania?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że można. Problem w tym, że niekoniecznie będzie to opłacalne i raczej nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę właściwym.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy ktoś obstawia jednorazowo, bo np. chce podnieść emocje oglądanego właśnie meczu. W takiej sytuacji raczej nikt nie będzie poświęcał czasu na czytanie poradników dotyczących zakładów bukmacherskich. Jednak wtedy, gdy ktoś planuje regularną grę i wciąż robi to jedynie intuicyjnie, wiele rzeczy się komplikuje.

Dlaczego ludzie lubią się zakładać?

Na początek zastanówmy się, co ludzi w ogóle skłania do zawierania zakładów bukmacherskich. Często ten pierwszy zakład nie jest skutkiem przemyślanej decyzji, a raczej pewnego rodzaju impulsem. Chętnie obstawia się np. w gronie znajomych podczas wieczornego oglądania meczu. W takich przypadkach jest to jedynie kwestia rozrywki, w pewnym stopniu chęć zwiększenia emocji. Analizowanie składu drużyn czy szukanie poradników nie ma w takich sytuacjach zazwyczaj miejsca.

Jednak przez niektórych gra u bukmachera traktowana jest jako sposób na dorobienie do domowego budżetu. W takim przypadku pogłębianie wiedzy na temat zakładów bukmacherskich jest już istotne, choć na dłuższą metę i tak zakładanych celów nie udaje się zazwyczaj zrealizować.

Zakłady bukmacherskie jako sposób na zarobek

W sieci krąży wiele tekstów na temat tego, że obstawianie zakładów jest świetnym sposobem na szybki zarobek. Wiele osób zachęconych w ten sposób próbuje swoich sił u bukmachera. Niestety, zazwyczaj starania te kończą się potężnymi stratami finansowymi, a zdarza się że i uzależnieniem od hazardu, gdyż zakłady bukmacherskie, tak samo jak i inne gry hazardowe mogą uzależniać.

Ponadto osoby te często zaczynają grę bez żadnego wcześniejszego przygotowania, bazując jedynie na własnej intuicji czy poczuciu znajomości danej dyscypliny sportu. I chociaż jest to dobry punkt wyjścia, to jednak jest to za mało, jeśli mowa o regularnym typowaniu. Nawet jeśli na stawki przeznaczane są tylko niewielkie kwoty, to kolejne przegrane mogą budzić coraz większą frustrację.

Ulubiona drużyna na pewno wygra!

Obstawianie wyłącznie zwycięstw drużyny której kibicujemy to jeden z podstawowych błędów popełnianych przez początkujących typerów. Ma to związek z myśleniem życzeniowym, a więc jest to sytuacja, w której wydaje nam się, że rzeczywistość nagnie się do naszych wyobrażeń. Dlatego właśnie tak często na początku drogi z obstawianiem wielu graczy typuje niemal wyłącznie mecze swojej ulubionej drużyny czy ulubionych sportowców. Jest to jeden z podstawowych błędów, jakie popełniają mniej doświadczeni gracze.

Na początek warto poczytać

Aby zrozumieć nieco więcej na temat zakładów bukmacherskich i spróbować poprawić swoją skuteczność warto na początek przyswoić sobie na ten temat sporo informacji. Pomocne mogą być różne artykuły na stronach poświęconych zakładom bukmacherskim, a także książki napisane przez profesjonalistów. Wśród najciekawszych i najbardziej popularnych tytułów znajdują się Stań się postrachem bukmacherów Bartłomieja Boruty, Bukmacherski profesjonalizm Arkadiusza Kwiatkowskiego czy Recepta na bukmacherski sukces Mateusza Macka. Warto także zapoznać się z bardzo ciekawą pozycję Życie bez hazardu – …o tym, jak wyrwać się z nałogu Grzegorza Teodorczyka, którą należy potraktować jako przestrogę przed zbytnim zaangażowaniem się w grę. Właśnie od tej ostatniej pozycji zalecamy rozpoczęcie lektury.

Jedynie osoby które ukończyły 18 rok życia mogą uczestniczyć w grach hazardowych. Niedozwolone jest zawieranie zakładów u bukmacherów nieposiadających zezwolenia wydanego przez Ministra Finansów w Polsce.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.