Reklama [góra]


Kolejni kierowcy z "ciężką nogą" stracili prawo jazdy


Jednego dnia dwie osoby przekroczyły dozwolona prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało utratą prawa jazdy. Dwa dni później na terenie powiatu gryfińskiego policjanci po raz kolejny zatrzymali drogowego pirata. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne.  Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci gryfińskiej drogówki nie odpuszczają osobom, które mają "ciężką nogę". W środę 29 lipca oraz w sobotę 1 sierpnia zatrzymali oni dwa prawa jazdy za tzw. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie inaczej było w miniony piątek oraz pośniedziałem, z tym że w piątek ujawnili oni aż dwie osoby które "pędziły" po ulicach Gryfina.

Pierwsza kontrola  w sobotę 9 sierpnia miała miejsce około godziny 15:35. 65-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o 59 km/h. Kolejny mężczyzna, 34 letni kierujący BMW, tego samego dnia około godziny 17:20 przekroczył prędkość, również na obszarze zabudowanym, aż o 64 km/h.

Natomiast trzecia kontrola w stosunku do 26-letniego kierującego miała miejsce w poniedziałek 10 sierpnia około godziny 17:50. Mieszkaniec powiatu gryfińskiego rozpędził swojego Volkswagena do 102 km/h.

Zgodnie z art 135 ust. 1 pkt. 1a lit. a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowych, kierującym zatrzymano prawo jazdy, zostali również ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi. We wszystkich powyższych przypadkach policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem oraz wszystkie przekroczenia dozwolonych prędkości miały miejsce w Gryfinie na ul. Pomorskiej.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.