Nauczyciel zakażony koronawiursem. Szkoła została zamknięta


Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego  jedna ze szkół podstawowych w regonie prawdopodobnie nie rozpocznie pracy. Wśród personelu jedna osoba jest zakażona koronawirusem.

- Z dzisiejszych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu gryfińskiego, jeden z nich dotyczy zakażenia u osoby z personelu w szkole w Żabnicy. W związku z tym PPIS w Gryfinie objął kwarantanną osoby z kontaktu tj. 25 osób. Na ten moment szkoła jest zamknięta, zgodnie z obowiązującymi przepisami kwarantanna trwa 14 dni tj. do 10.08.2020r, bądź do czasu uzyskania ujemnych wyników u osób z kontaktu - informuje nas Małgorzata Kapłan z WSSE w Szczecinie.

W poniedziałek 31 sierpnia informowaliśmy o dwóch nowych przypadkach zakażenia w powiecie gryfińskim. Jak sie dowiedziliśmy, co najmniej jeden z nich to nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy (gmina Gryfino). Personel został wysłany na kwarantanne.

- W związku z kwarantanną wszystkich pracowników szkoły w dniu 1 września nie odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku. Do czasu zakończenia kwarantanny szkoła będzie organizować zdalne nauczanie - poinformowano nas w szkole w Żabnicy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza