Ksiądz zachorował na koronawiursa. 120 osób zostało objętych kwarantanną


Proboszcz, który w czerwcu rozpoczął posługę w parafii w Klępiczu zachorował na covid-19. Przez weekend gryfiński sanepid przyjmował zgłoszenia osób, które miały z nim kontakt. Na kwarantannie przebywa około 120 osób. 


Osoby, które skierowano na kwarantannę to mieszkańcy miejscowości w gminach Cedynia i Moryń. Parafia w Klępiczu obejmuje kościoły filialne w Starym Objezierzu, Żelichowie i Nowym Objezierzu. 

- Przez weekend do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Gryfino zgłaszały się osoby, które w dniach uczestniczyły we mszy Świętej, przystępowały do komunii lub spowiedzi w: Kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Klępiczu, Kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Starym Objezierzu, Kościele filialnym pw. MB Królowej Korony Polskiej w Żelichowie, Kościele filialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Objezierzu. PSSE w Gryfinie objęła kwarantanną około 120 osób – powiedziała dla Głosu Szczecińskiego Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

O sytuacji w Klępiczu informowaliśmy jako pierwsi w artykule Przypadek zakażenia koronawiursem w regionie! Sanepid pilnie szuka osób z kontaktu z zakażonym
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza