Reklama [góra]


Patriotyczny koncert z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej


Centrum Kultury w Chojnie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych na koncert patriotyczny w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem, który odbędzie się na placu zielonym przed kościołem Mariackim we wtorek 1 września o godzinie 17 00."Niepodległej" to projekt prezentujący przede wszystkim utwory z pierwszej połowy XX wieku. "My pierwsza brygada", "Rebeka", "Tą uliczką" – Izabela Szafrańska zaprosi publiczność w sentymentalną podróż do dawnej Polski. 

Cofniemy się do czasów I i II wojny światowej, posłuchamy piosenek śpiewanych podczas powstania w getcie oraz Powstania Warszawskiego. Nie zabraknie też utworów współczesnych – usłyszymy między innymi przejmującą „Modlitwę o wschodzie słońca”, która stała się niepisanym hymnem Solidarności .

Izabela Szafrańska pochodzi z Sądecczyzny. Jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając coraz więcej nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych "Must Be The Music"z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Izabela Szafrańska aktywnie koncertuje w kraju i zagranicą: była zapraszana do wzięcia udziału w największych festiwalach m.in.: w USA, Hiszpanii,Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Rosji, Danii oraz na Białorusi. 

W 2018 roku Izabela Szafrańska została półfinalistką IX edycji programu muzycznego "The Voice of Poland". Dzisiaj wokalistce towarzyszyć będą wspaniali muzycy: Przemysław Zalewski, Maciej Magnuski, Łukasz Belcyr, Marcin Drabik i Damian Szajkowski. Po koncercie będzie można nabyć debiutancką płytę "Z bursztynu".

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.