W weekend piłkarskie derby. Odra zagra z Energetykiem [foto]

W sobotę 8 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie miejskim w Chojnie przy ulicy Wojska Polskiego 16 odbędą się piłkarskie derby powiatu gryfińskiego.

Zagrają ze sobą zawodnicy Odry Chojna, trenowani przez Piotra Janickiego oraz Energetyka Gryfino, których prowadzi Marcin Łapiński i Rafał Gnap. Z tej okazji przypominany  pojedynki z poprzednich lat z roku 2005 i 2014.

3 września 2005 - IV liga

Energetyk rozbił chojeńską Odrę aż 8:3. Tak przebieg spotkania opisywał wówczas Głos Szczeciński. Szkoleniowiec Odry Rafał Piotrowski miał bardzo ciężki tydzień. Najpierw jego ekipa przegrała na własnym stadionie z Wybrzeżem Rewalskim 2:6, choć prowadziła już 2:0 i grała z przewagą dwóch zawodników. W  sobotę bramkarzowi Odry osiem goli zaaplikowali lokalni rywale z Gryfina.

- Na razie jest spokój. Zastanawiamy się nad przyczynami ostatnich słabych wyników - powiedział  Andrzej Stęczniewski, kierownik zespołu Odry.

Matwijów ożywił grę w zespole pojawiają się jednak symptomy lepszej gry. Do gry wrócił po kontuzji Andrzej.Na boisku przebywał pół godziny, ale to dzięki niemu Odra zdobyła w końcówce dwa gole, które poprawiły fatalne nastroje kibiców.

Bramki Ruszar 4, Łazarz 33, T.Łapiński 45 (k), Deptuła 47, Śliwiński 53, 79, 81, Para 90 - Harbanowicz 31, Minkwitz 88 (s), Matwijów 90

Sezon 2014/2015 - 21 listopada 2014

Biało-zieloni okazali się lepsi pokonując rywala 0-1. Bramkę strzelił Krystian Zielas w 60 minucie gry. Mecz z trybun oglądało 100 widzów .

Energetyk: Janiak-Łazarz, Chamara, Masztaler, Miązek, Ułasowicz, Lipka, Aleksandrowicz, Żeglin, Kuchcik (Zięcik), Kutasiewicz

Odra: Adam Andrzejewski (k)-Piotr Kierul, Mateusz Rajfur, Mariusz Armonajtis, Piotr Kusiak, Łukasz Zakrzewski , Marcin Borczyński (Bartosz Skóra), Radosław Stasiak, Paweł Zatorski (Piotr Borczyński), Karol Turkiewicz, Krystian Zielas (Mariusz Andrzejewski)

W sieci pozostał tylko krótki opis tego spotkania  Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych, toczyło się głównie w środku boiska. Po wygranej nad Energetykiem, Odra wskoczyła na czwarte miejsce w ligowej tabeli, tracąc do miejsca dającego awans już tylko trzy oczka.

Sezon 2014/2015 - 20 czerwca 2015

Piłkarze Odry Chojna w ostatnim meczu kończącym sezon 2014/2015 przegrali na własnym stadionie z Energetykiem Gryfino 1-3 (1-3).

Kilkudziesięciu policjantów zabezpieczało stadion w trakcie meczu, który najwyraźniej został zakwalifikowany do spotkania wysokiego ryzyka. Na trybunach nie zabrakło kibiców przyjezdnych, fani Energetyka bardzo mocno dopingowali swój zespół, nie odbiegali od nich młodzi kibice Odry, którzy do kilku spotkań tworzą "młyn".
Mecz był bardzo dynamiczny, szczególnie pierwsze 45 minut. Wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, później strzelali tylko goście.
Pomimo zdobytych trzech punktów, Energetyk najprawdopodobniej pożegna się z IV ligą. Odra kończy ligę na 4. miejscu z dorobkiem 49 punktów.