Reklama [góra]


Watch Dogs Legion - pierwsze wrażenia


Branża gier wideo ma to do siebie, że co chwilę na rynku pojawia się nowy hit. W kasynach online są to nowe sloty polskie, zaś w przypadku pecetów czy konsol gry akcji, z otwartym światem, battle royale. Jednym z bardziej oczekiwanych w tym roku tytułów jest Watch Dogs: Legion. Niedawno mogliśmy zobaczyć pierwsze materiały z gameplaya.


Co warto wiedzieć o Watch Dogs: Legion?


Wspomniana gra od studia Ubisoft to już trzecia część cyklu zapoczątkowanego w 2014 roku. Tym razem mamy do czynienia z sytuacją w Wielkiej Brytanii po słynnym brexicie. Twórcy postawili na nieco alternatywną rzeczywistość. Kraj przeszedł niezwykłe zmiany, gdzie wprowadzono większą automatyzację, rozwój sztucznej inteligencji. Wpłynęło to między innymi na zwiększenie poziomu bezrobocia jak i również wzrost znaczenia kryptowalut.

Jednak nastąpiły również zmiany polityczne i społeczne. Jako mieszkańcy Londynu jesteśmy świadkami działań wojskowej organizacji Albion. Postawiła ona na wielką inwigilację społeczeństwa oraz masowe aresztowania. Wcielamy się zatem w znaną z poprzedniej części organizację hakerską DedSec, która wypowiada wojnę wojskowym. 

Gra posiada całkiem ciekawy model rozgrywki. Nie mamy tu bowiem jednej czy kilku głównych postaci. Możemy za to przejmować kontrolę nad każdym neutralnym bohaterem, który zechce wesprzeć ruch oporu. Możemy w jednym momencie posiadać 20 członków organizacji, między którymi istnieje szansa swobodnego przełączania. Część z nich będzie dostępna od początku, część zaś trzeba zwerbować. W grze poznamy nieco futurystyczne oblicze Londynu, będziemy mogli go eksplorować, poruszać się po nim pieszo, pojazdami. Każda z naszych postaci ma różne umiejętności, które możemy wykorzystać do wykonywania zadań.

Pierwszy pokaz gry

Na początku lipca wiele osób mogło wziąć udział w specjalnym pokazie gry online w chmurze. Możliwe zatem było przetestowanie gry bez konieczności jej pobrania i instalacji. Recenzenci otrzymali pełną mapę z dostępem do kilku misji głównych. Można się spotkać z opiniami, że jest to bardzo wciągający tytuł, który jednak nie jest wolny od wad. Z jednej strony ciekawy wydaje się system przełączania między postaciami. Jednak w wielu przypadkach są to randomowe postaci, które za wiele nie wnoszą do fabuły. Każda ma wyuczone kwestie, niezbyt angażuje się w historię, przez co traci na tym cała warstwa fabularna. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, że tytuł ten ma o wiele więcej plusów niż minusów.

Pierwszym na chwilę obecną jest sama grafika, klimat wprowadzony do gry. Londyn prezentuje się znakomicie, wręcz w cyberpunkowym stylu. Dzięki temu można miejscami poczuć się niczym w dobrym filmie akcji s-f. Drugim bardzo ważnym plusem jest tutaj swoboda działania. Choć dostajemy wskazówki co do wykonania zadania, to jednak za każdym razem możemy spróbować własnych metod, co może okazać się o wiele lepsze niż standardowy model. Samo hakowanie czy wykonywanie zadań nastawione jest w szczególności na zabawę. Oczywiście to tylko część z wrażeń, o których mogliśmy przeczytać w pierwszych recenzjach w sieci. 

Podczas niedawnego Ubisoft Forward zaprezentowano nie tylko gameplay z gry i dano niektórym dostęp do niej. Każdy mógł także zobaczyć nowy trailer. Istotne jest także to, że Ubisoft podał konkretną datę premiery gry, która ma nastąpić 29 października tego roku. Gra ma ukazać się na PC, PS4 i XONE, zaś w 2021 roku pojawi się także na konsolach nowej generacji.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.