Reklama [góra]


Zagrożenie pożarowe każdego dnia większe


Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowujemy średni i duży stopień zagrożenia pożarowego, który wzrasta z każdą godziną. RDLP w Szczecinie swoim obszarem obejmuje część zachodnią województwa zachodniopomorskiego, północną lubuskiego i zachodni fragment wielkopolskiego. 

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.

- To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu - wyjaśnia Maciej Lipka, specjalista do spraw ochrony przeciwpożarowej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

W sierpniu wybuchło już 13 pożarów w lasach na terenie RDLP w Szczecinie. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom. Od początku roku odnotowano prawie 250 pożarów na łącznej powierzchni 28 ha. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.