Reklama [góra]


Nasza czytelniczka padła ofiarą oszustów. Wyłudzili pieniądze metodą "na blika" [foto]


Ktoś włamał się na prywatne konto naszej czytelniczki na portalu społecznościowym i za pośrednictwem komunikatora internetowego zaczął wysyłać prośby do znajomych o podanie kodu BLIK umożliwiającego dokonanie płatności. 

BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych. Dzięki aplikacji na smartfonie generujemy kody po ich wpisaniu możemy np. przetransferować pieniądze lub zapłacić za zakupy. 

Nowoczesne systemy płatnicze stały się pożywką dla oszustów. Metoda "na BLIKa" jest popularną próbą wyłudzenia pieniędzy. 

Tym razem ofiarą stała się mieszkanka gminy Chojna - Monika Ulbrich. Nieznani sprawcy dokonali włamania na jej konta na portalu społecznościowym. Następnie przez komunikator internetowy wysłali  wiadomości  o przekazanie pieniędzy. Taki sposobem znajomi stracili blisko 4000 tysiące złotych. 

Sprawa została zgłoszona na policję. Poniżej publikujemy treści rozmów.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.